Planowa porażka z liderkami I ligi

Nie było niespodzianki i ligowych punktów w ostatnim w 2019 roku weekendowym meczu piłkarek ręcznych MKS Karkonosze. Jeleniogórzanki przegrały 27:38 w Żorach z niepokonanymi liderkami I ligi kobiet grupy B z MTS-u.

Tylko w początkowych minutach zespół trenerki Dilrabo Samadowej toczył wyrównaną walkę. Potem gospodynie, wzmocnione po transferach zawodniczkami z Superligi, lewoskrzydłową Oktawią Płomińską i prawoskrzydłową Darią Szynkaruk (zdobyła 8 goli), stale powiększały bramkową przewagę. Do przerwy było 22:15. Po zmianie stron boiska dziewczęta z MTS-u kontrolowały przebieg wydarzeń i zasłużenie zwyciężyły. Dla „Karkonoszek” najwięcej, po sześć goli strzeliły Oktawia Bielecka i Magdalena Starczyk (na zdjęciu) oraz skrzydłowa Weronika Weber 7.

Ostatni mecz w pierwszej rundzie (jedenasta kolejka I ligi zaplanowana 14 i 15 grudnia), z SPR Gliwice (wynik 31:30), jeleniogórzanki rozegrały już wcześniej awansem. W 10. serii drużyna Karkonoszy pauzowała, w 9. kolejce niemile zaskoczyła kibiców wyjazdową przegraną 27:31 z AZS AWF Handball 28 Wrocław.

W środę, 18 grudnia, w hali Parku Sportowego Złotnicza szczypiornistki Karkonoszy zagrają z MKS PR Gniezno o awans w Pucharze Polski.