To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PiS: Nie głosujcie na małe komitety

PiS: Nie głosujcie na małe komitety

Jeleniogórski PiS apeluje, by mieszkańcy poszli na wybory, ale „nie marnowali głosów na małe komitety wyborcze, które nie mają szans”.

Zdaniem Krzysztofa Mroza, przy podziale mandatów według metody D'Hondta nawet przekroczenie przez daną listę progu 5-procentowego nie gwarantuje uzyskania mandatów.

- Dlatego apelujemy, by nie rozpraszać głosów na małe komitety i skupić się na jedynej liście Prawa i Sprawiedliwości, liście prawicowej, gdzie są przedstawiciele różnych środowisk, bo lista jest szeroka, a wachlarz kandydatów do rady miasta bogaty – dodał. Nie wyjaśnił przy tym, które komitety uznaje za małe.

Z kolei Ireneusz Łojek twierdzi, że prezydent miasta w mijającej kadencji zafundował mieszkańcom przepłacenie źle nadzorowanych inwestycji o kilkadziesiąt milionów złotych, a w zamian jeleniogórzanie otrzymali „bardzo ciekawą kampanię wyborczą, która polegała na zasłonięciu sporych obszarów miasta poprzez wizerunki osób kandydujących”.

- Nasza kampania na pewno zmieściła się w limitach przewidzianych przepisami prawa. Zastanówcie się, ile kosztują kampanie najdroższych komitetów, czyli pana prezydenta i Platformy Obywatelskiej. Tak licząc bardzo ogólnie limit w wyborach prezydenckich to jest około 40 tysięcy złotych – podsumował I. Łojek.

IMG_9529.JPG
IMG_9516.JPG
IMG_9524.JPG
IMG_9527.JPG

Komentarze (91)

A co to jest ta metoda DHondta ? - Czyżby jakiś nowy sposób na wykolegowanie kogoś ? Oddany głos jest punktem na wybranego a jakieś inne manipulacje z daleka śmierdzą kantem.

Metoda D'Hondta (Jefferson's method, Bader – Ofer method) – metoda stosowana do podziału mandatów w systemach wyborczych opartych na proporcjonalnej reprezentacji z listami partyjnymi. Jej nazwa pochodzi od nazwiska belgijskiego matematyka Victora D'Hondta.
Victor D’Hondt (ur. 20 listopada 1841, zm. 30 maja 1901), belgijski prawnik, profesor prawa cywilnego i matematyki na uniwersytecie w Gandawie. Najbardziej znany dzięki stworzonej w 1878 roku procedurze podziału mandatów między kandydatów z list partyjnych w wyborach o ordynacji proporcjonalnej, znanej jako metoda D'Hondta.
A wystarczyło poszukać w WIKIPEDII, ale niektórych szukanie boli.

myślę, że nie chodzi jerzemu n o wiadomości z Wikipedii, ma on rację podejrzewając "wałek" bo rzeczywiście system tem roluje małe partie promując duże i koalicje.

Panowie z PiS-u.

Atakujecie innych.
Ładnie tak?

Gdzie wasza wrażliwość chrześcijańska?

Z wrażliwości już nic nie zostało. Teraz jest zawzięta walka o koryto. Przecież "politycy" nie pójdą pracować jak normalni ludzie... .
Moim marzeniem, w pierwszym rzędzie, jest CAŁKOWITA wymiana radnych. Na nowy zespół
Drugim marzeniem, jest RADA MIASTA złożona z fachowców, którzy sprawdzili się w prywatnych firmach, a nie na stanowiskach załatwionych przez kolegów.
A to możemy zrobić tylko poprzez głosowanie bezpartyjne. Dla mnie takim zespołem jest OFZR - zdeterminowany zespół, prowadzony przez kobietę. Osiągają sukcesy sami, bez partyjnych kolegów. No panowie radni - pochwalcie się swoimi OSOBISTYMI sukcesami.
Ja głosuję na Rozsądkowców. Apel do Was mieszkańcy - głosujcie na małe, bezpartyjne komitety - Radni mają być DLA NAS, a nie my dla radnych!

W PIS to nie żadni panowie to zwykli obłudnicy.

szanowny panie kolego, wytlumacze to raz jeszcze poniewaz mase ludzi nie wie, nie chce wiedziec, nie rozumie.

Glosowanie na goscia z listy nie oznacza ze ten gosc bedzie mial stolek.

Glosujesz na faszy-partie a nie konkretna osobe, dlatego tak niemile powinny byc widzane partie, bo to jeden wielki walek !

Widzisz mozasz oddac milion glosow na jakiegos pOSLA, ale wskutek decyzji kolezensko-pedalo-analno-prostackich szef partii zdecyduje ze ten kolo ma zrezygnowac a wszystkie jego glosy beda przerzucone na innego penerka. PROSTE ! I ZARAZEM JEDEN WIELKI WALEK !

Sam to wymysliles czy powiedzial ci taki sam nierozgarniety jak ty?
Nie wiesz nie zabieraj glosu a nie piszesz glupoty.
Jelenia Gora jest miastem na prawach powiatu (doczytaj jak nie rozumiesz) wiec wybiera sie w nastepujacy sposob:
"Mandaty są dzielone proporcjonalnie do liczby oddanych głosów między komitety, które przekroczyły 5-proc. próg wyborczy (metodą d'Hondta). Mandaty trafiają do kandydatów z danej listy, którzy otrzymali najwięcej głosów"
Rozumiesz to?
Pewnie nie, wiec zeby twoj "kolezensko-pedalo-analno-prostacki" leb zrozumial: wybierany jest ten, ktory dostal najwiecej glosow z danej listy.
ps. teraz nie wybiera sie "pOSLOW" tylko radnych

Posłanka Machałek powinna publicznie powiedzieć jakie miała podróże służbowe.

Jaki cel był tych podróży, ile dostała pieniędzy.

To są nasze pieniądze, a nie posłanki Machałek.

Proszę publicznie rozliczyć się ze wszystkich podróży służbowych.

oddany głos za sprawą Obrębalskiego pozwoli wyprowadzić pieniądze z Jeleniej do Wrocławia.

Ireneusz Łojek (szef PiS-u w Jeleniej Górze) startuje na radnego w Jeleniej Górze.

Dziwne to.

Przecież w prawomocnym wyroku Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Ireneusz Łojek został wymieniony jako mobber swojego pracownika.

Czyżby Łojek zataił powyższy wyrok sądu przed swoimi przełożonymi z PiS-u ?

Hmm prawdziwy chrześcijanin z niego...

Dziwne, że Ireneusz Łojek ukrywał ten wyrok sądowy w sprawie mobbingowania swojego pracownika.

Czekamy na wypowiedź pana Łojka.

Ciekawe, ciekawe.
Panie Łojek, proszę pochwalić się tym wyrokiem sądowym.
Najlepiej jak go pan opublikuje tutaj na forum.

Poczytaj sobie o matamatycznych metodach liczenia głosów, jest ich kilka

Drodzy wyborcy uważam że powinniśmy głosować tylko na małe komitety w których są zwykli bezpartyjni mieszkańcy którzy nie ulegają wpływom dużych ugrupowań dla których głównym celem jest walczyć z innymi partiami duże ogólnopolskie komitety są zainteresowane zwalczaniem konkurencji i bycie na NIE tylko dla zasady duże komitety płyną z falą ogólnopolskiej polityki problemy lokalne są drugorzędne. Dokładnie widać jak wygląda polityka na najwyższych szczeblach - wieczna walka niestety to samo czeka nas na naszym własnym podwórku dlatego WARTO głosować na lokalne komitety wyborcze
PS Portal robi darmową reklamę dla tej dużej partii ?????????????

PiS??? Jaki PiS? Gdzie Szymański? Gdzie Kubibicki? Widzę tylko opuszczonego emeryta, któremu towarzyszy dwóch nieudaczników, którzy położyli mu kampanię prezydencką i pozwolili wygrać PO...

Bardzo dobry apel. Pozwolę sobie na małą jego modyfikacje a mianowicie: nie rozpraszać głosów - nie głosować na narodowych socjalistów; populistów; tanich demagogów; ludzi którzy od 7 lat w Polsce potrafią tylko opluwać, nie tylko przeciwników politycznych ale mniej więcej 3/4 społeczeństwa (wg ich nieprawdziwych polakow) Nie glosować na ludzi, których plakaty wyborcze wiszą prawe pod ołtarzem każdego kościoła oraz przy wejściach na cmentarze. Jednym zdaniem nie głosować na klakierów Jarosława Polskęzbawa.

Dziękuje. Życzę wszystkim udanej niedzieli wyborczej, a wiecznie wylewającym pomyje życzę aby przyszykowali już na godzinę 21 w niedziele nie jedno z nich, bo wynik ich jak zwykle zrujnuje pod względem psychicznym.

Zapomniałeś dodać, nie głosować na platfusów, bo to banda oszustów. Okręgi jednomandatowe, niższe podatki, zmniejszenie biurokracji, zielona wyspa, ulga na dzieci i wiele innych rzeczy które obiecywali, a nie nic z nich niezrealizowani, więc zastanów się idioto skończony co wypiszesz. Zjeżdżaj razem z swoim PO baranie jeden.

W ostatnich wyborach do PE było mnóstwo głosów nieważnych, to zwykłe oszustwo tak po wygrywa wybory, ćwierćinteligencie za dychę.

Dawać platfusy minusować wypowiedzi, kundle hau hau hau

Osiołku - wszyscy będą minusować - bo nikt nie lubi, jak wychodzi jakiś pan i mówi, jak mamy głosować.
Trzęsie nogami, że umknie ciepła posadka i trzeba będzie do roboty pójść?

Każdy z tych naszych "polityków" mówi na kogo głosować, każdy ciągnie w swoją stronę, ale żeby głosować na kłamczuchów trzeba mówiąc oględnie mieć nie kolei w głowie.

... a może przed opublikowaniem najpierw przeczytaj co napisałeś, chyba że hasło "buk, chonor,oiczysna" przesłania Ci prawidłowa percepcję...

Nie obrażaj frajerze Boga, honoru i Ojczyzny bo dostaniesz w ryj.

... mam "gdzieś" Twojego Boga , honor i Ojczyznę... zalecam zachowanie zdrowego rozsądku, racjonalizm i mniejszą dawkę narodowo-katolickiej indoktrynacji...

Ja mam gdzieś Ciebie i wszystkich lewicowców, pedałów i całą tą hołotę...myślę, że kuracja wstrząsowa w postaci obicia Twojego ryja dobrze Ci zrobi..

... a kogo obchodzi Twoje zdanie... mnie na pewno nie...Talibie...

jak nie podoba się Tobie ojczyzna to wypad stąd, słyszysz?? zjeżdżaj ale już lewusie

j*bie ci zdrowo na ten kalafior, ktory nazywasz mozgiem.

Oj nie bądź taki cwaniak bo brzydko będziesz wyglądał chodząc po jeleniej z obitą mordą, precz z lewakami.

Baardzo dobry apel - teraz już wiadomo, że nie ma co głosować na PiS mój panie. Bardzo dobra charakterystyka :)

Oh, PiSiorkom kolana zaczely sie trzasc. Do Madrytu z becwalami!

a pi3...nij sie w ten pusty baniak mrozie, kolejny faszysta bedzie mowil na co kto ma glosowac, za cos takiego d3bila powinni posadzic.
APEL DO MIESZKANCOW:

GLOSUJCIE NA MALE STOWARZYSZENIA - A NIE PARTYJNE SCIERWO !!!!!

To jedyna szansa aby z tego dziadostwa wyjsc.
Glosujac na partie musicie wiedziec, ze nasz interes nie jest w ich interesie, partyjne scierwa zawsze beda wykonywac rozkazy swoich faszy-partii !!! co czesto kompletnie nie jest w interesie mieszkancow i miasta.

WSZYSTKO TYLKO NIE PARTIE!!!

Bez wzgledu czy kochasz sie w POmyjach czy PISuarze czy innych narko-pedało-partjach typu bezRUCH-PALIMŁOTA pamietaj ze dla nich znaczycie tyle co NIC!

GLOSUJCIE MADRZE!

I właśnie tak zrobimy - podpisuję się pod tą opinią dwoma rękoma - tylko bezpartyjni!

Zgoda, głosujmy tylko na Marka Obrębalskiego

Marka to trzeba rozliczyć z poprzednich lat rządzenia

Panu Obrębalskiemu już starczy. Nasze miasto, a tym bardziej my, nie wytrzyma powtórki z tego pana kadencji.

Kolego bezpartyjni - czyli ci, którzy nie są w partii, ani przez te partie nie są popierani.
Co do pana Marka. Zapewne to miły człowiek. Swoją szansę miał. Jak ją wykorzystał - nie trzeba mówić. Widać. Ludzie też głosują nogami, opuszczając miasto.
Bezpartyjni:
OFZR Grażyna Rygiel
KWWSM Paweł Wilk

Pozostali to zakamuflowana opcja partyjna ( najczęściej PSlowska - ale kto by głosował na frajerów? )

Każdy ma wolny wybór -
Ja zagłosuję na kobietę, bo mam nadzieję, że zamiast jak dotychczas panowie walczyć o stołki, Ona powalczy o NASZE MIASTO

... Krzysiu daj na luz, przecież wiadomo, że pobieranie diety jest dla Ciebie "być albo nie być" podobnie jak dla kandydata RS z PIS-u, desperacja i strach determinuja do takich apeli, czyli "tonący brzydko się chwyta"... a baner Szymańskiego na płocie kościoła na Zabobrzu - bezcenne...

... widzę, że Szymański i Mróz na bieżąco śledzą wpisy...

Panie Krzysztofie, zapraszamy na wolny rynek. Do rzeczywistości, którą Pan razem z kolegami stworzył. Zobaczy Pan, jak łatwo znajduje się w mieście godną pracę, jak łatwo przeżyć za minimalną.
Jak za przeproszeniem trzeba się nazapier...lać na każdy grosz.
Starczy już ciepłych posadek panie kolego. Czas obudzić się w szarym świecie, który jest i pana dziełem.
Jak to się mówi, Pan Bóg nierychliwy, ale Sprawiedliwy.
I dla zasady. Zagłosuję na najmniejszy bezpartyjny komitet.

Drodzy wyborcy uważam że powinniśmy głosować tylko na małe komitety w których są zwykli bezpartyjni mieszkańcy którzy nie ulegają wpływom dużych ugrupowań dla których głównym celem jest walczyć z innymi partiami duże ogólnopolskie komitety są zainteresowane zwalczaniem konkurencji i bycie na NIE tylko dla zasady duże komitety płyną z falą ogólnopolskiej polityki problemy lokalne są drugorzędne. Dokładnie widać jak wygląda polityka na najwyższych szczeblach - wieczna walka niestety to samo czeka nas na naszym własnym podwórku dlatego WARTO głosować na lokalne komitety wyborcze
PS Portal robi darmową reklamę dla tej dużej partii ?????????????

Świetne zdjęcia w tle :)

Czyli sami nie chcą by na nich głosować, dobre

... komentarz dnia...

No cóż, są szczerzy :D

Jak w swoim wywiadzie powiedział premier (były) Marcinkiewicz, prezes Kaczyński wcale nie dąży do zwycięstwa i bycia Premierem, lecz wygodniej mu będzie trwać w wiecznej opozycji do każdego Rządu i sprawować bezkompromisową całkowitą władzę w swej partii. Posiadać służbowy samochód z kierowcą i szczelną ochronę, co daje Mu poczucie władzy i bezpieczeństwa... Ta na pozór karkołomna wypowiedź, po głębszym przemyśleniu zawiera w sobie cząstki prawdy, na potwierdzenie ich jest brak uczestnictwa Prezesa w ważnych wydarzeniach z udziałem Prezydenta, Premiera, Marszałka Sejmu itd i chyba niechęć (lub obawa)do wzięcia na swoje barki odpowiedzialności za Państwo.

Jak widzę opluwanie się wzajemnie komitetów partyjnych, a nawet wewnątrzpartyjne walki o fotel prezydenta i o rade miasta, to zgodnie z hasłem:"STOP partiom politycznym w samorządach" zagłosuję na Obywatelską Formację Zdrowego Rozsądku lista nr.13

Przynajmniej chociaż raz jest alternatywa - nie trzeba głosować na "mniejsze zło"
Teraz można zagłosować na kogoś, kto wyciągnie miasto na powierzchnię.