To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piotr Polk swingowo

Piotr Polk swingowo

Popularny aktor Piotr Polk zaśpiewa w niedzielę, 18 września, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Czarować będzie publiczność swingową opowieścią muzyczną o przeżyciach dojrzałego mężczyzny. 

Piotr Polk ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i dwie płyty, z których każda zyskała status złotej. Na repertuar jeleniogórskiego koncertu złożą się przede wszystkim kompozycje z drugiego krążka artysty, zatytułowanego „Mój film”. To swojego rodzaju „concept album”, na których wokalista, w warstwie tekstowej, opowiada o tygodniu życia dojrzałego mężczyzny. Płyta utrzymana jest w ulubionej stylistyce wokalisty, nasycona swingiem, jazzem, choć w odróżnieniu od pierwszej płyty „Polk in love”, bardziej lirycznym, balladowym. Autorami tekstów i muzyki są wybitni polscy twórcy piosenek: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz oraz Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski.
W Jeleniej Gorze Piotr Polk wystąpi w towarzystwie jazzowego zespołu w skłądzie: Marcin Cichocki (fortepian), Maciej Matysiak (kontrabas), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Paweł Dobrowolski (perkusja), Sebastian Stanny (saksofon).
Piotr Polk na koncertach uwodzi lekkością i pełną klasy swobodą oraz ciepłym i zmysłowym głosem. Jego wokal jednocześnie jest męski i poruszający, jak historie, o których opowiada w swoich piosenkach. Wykorzystując swoje aktorskie doświadczenie zabawia publiczność i zaproszonych gości licznymi anegdotami i opowiastkami, od razu zyskując sympatię słuchaczy. Jednocześnie jako wokalista i osoba prowadząca, tworzy spójną magiczną całość, a koncert ma elegancki i nastrojowy charakter.