To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piosenki Brela w reżyserii Jandy – mamy bilety!

Piosenki Brela w reżyserii Jandy – mamy bilety!

Monodram muzyczny - koncert piosenek i listów do żony Jacquesa Brela: „BREL RAZ JESZCZE” wyreżyserowała Krystyna JANDA! Na scenie... cieplickiego Hotelu „Pod Różami” wystąpi YAN ZBIEGIEł, polski aktor związany z teatrami we Francji, Niemczech oraz Krakowskim Teatrem Piosenki Francuskiej. Koncert – WYDARZENIE - „Godziny Pąsowej Róży” w najbliższą sobotę, 11 lipca o godzinie 20. Mamy na ten koncert dwa podwójne zaproszenia!

Spektakl z piosenkami Brela w reżyserii Krystyny Jandy doczekał się świetnych recenzji i wielu nagród: otrzymał „Grand Prix Du Festival Internationale” de Colombe we Francji (2004 rok) oraz główną nagrodę festiwalu aktorskiego w teatrze „Rampa” w Warszawie.

Monodram ten jest sztandarową pozycją Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej. W najbliższych dniach zostanie zaprezentowany w Oleśnicy, we Wrocławiu z okazji Święta Narodowego Francji i własnie w cieplickim Hotelu „Pod Różami”, gdzie Kamila Rodak prowadzi cykl koncertów pod nazwą „Godzina Pąsowej Róży”.

Kto nie zna słynnych piosenek belgijskiego barda, występującego z akompaniamentem pianina lub gitary, śpiewającego o tym, że „... jest port wielki jak świat, co zwie się Amsterdam”? I pomyśleć, że po niepowiodzeniach szkolnych Jacques Brel zastanawiał się, czy postawić na piosenkę, czy na...hodowlę kur. W sobotę słuchacze koncertu „Godziny Pąsowej Róży” przekonają się, że piosenki Brela nie starzeją się, a koncert w wykonaniu Yana Zbiegieła jest perełką wśród muzycznych monodramów.

Aby otrzymać od nas dwa podwójne zaproszenia na ten koncert, wystarczy zadzwonić do nas w piątek o godz. 10 na numer 605 204 163. Kto pierwszy, ten lepszy.