Piłkarze z Warty Bolesławieckiej mistrzami okręgówki

Ostatnia, 30. seria meczów w jeleniogórskiej klasie okręgowej nie zmieniła miejsc sześciu najlepszych drużyn. Futboliści GKS-u Warta Bolesławiecka nie pozwolili odebrać sobie przodownictwa w końcowej tabeli. Podopieczni trenera Krzysztofa Kaliciaka wysoko, 5:2 (2:1) zwyciężyli „hutników” w Pieńsku i po końcowym gwizdku mogli zasłużenie fetować tytuł mistrza i awans do IV ligi. Gole zdobyli Robert Zarzycki, Sławomir Pełdniak, Damian Puzio i Krzysztof Kaliciak 2. „Warciarze” wiosną nie przegrali żadnego meczu.

Piast Wykroty wygrał w Leśnej z Włókniarzem 2:0 (1:0) po bramkach Adama Turko i Grzegorza Romana i ligowe rozgrywki sezonu 2015/2016 zakończył na drugim miejscu. Rewelacyjny beniaminek z Jędrzychowic rozgromił GKS Raciborowice 5:1 (3:0) po trafieniach Pawła Sicińskiego 2, Dariusza Bryjaka, Wojciecha Glanca i Łukasza Kaczmarka. Czwartą lokatę po bezbramkowym remisie w Kamiennej Górze zachowali zawodnicy Nysy Zgorzelec, którzy o wyższą ligę mogą powalczyć w barażach. Lubańskie Łużyce zdemolowały „leśników” w Osiecznicy 9:1 (3:0) i zakończyły sezon na piątym miejscu.

W drugim sezonie w okręgówce węglinieckie „Orliki” (na zdjęciach w białych strojach), uplasowały się na wysokiej, szóstej pozycji. W ostatnim spotkaniu ligowym osłabiony kadrowo zespół trenera Marcina Dąbrowskiego wygrał w Dziwiszowie z Piastem 2:1, choć do przerwy było 0:1. Do siatki z rzutu karnego w 5. minucie trafił Kacper Dudek. Po przerwie bramkarza Piasta najpierw pokonał 16-letni junior Dorian Latała. To był jego debiutancki gol dopiero w drugim występie w klasie okręgowej. Końcowy wynik ustalił Kamil Kurianowicz. Przed meczem piłkarze obu klubów i kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego 8 czerwca wiernego kibica Piasta, 39-letniego Marcina Rojka. Potyczkę w Dziwiszowie sędziował Andrzej Urban z pomocą asystentów, Marcina Kocuły i ...lubańskiej licealistki Patrycji Kopeć z Mściszowa.