To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Piłkarskie baraże o awans

Piłkarskie baraże o awans

We Wrocławiu 14 maja 2020 roku obradowali członkowie zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu nowych wyborów w wojewódzkich władzach futbolu region jeleniogórski reprezentują działacze Andrzej Kowal, Adam Kownacki i Andrzej Jasiński. Omawiano sprawy meczów barażowych o awans do wyższych lig i klas. Zostaną one rozegrane bez udziału kibiców. 

Zgodnie z regulaminem zaplanowano barażową potyczkę o prawo gry w trzeciej lidze pomiędzy liderami czwartoligowych grup dolnośląskich: zachodniej (Apis Jędrzychowice) i wschodniej (Polonia Świdnica). Działacze z DZPN zaproponowali dwie wersje i konkretne terminy spotkań. Piłkarze mogą zagrać tylko jeden mecz na neutralnym stadionie w Chojnowie w dniu 27 czerwca 2020 roku. Druga opcja przewiduje mecz i rewanż na boiskach Apisu i Polonii w dniach 27 czerwca i 1 lipca 2020 roku. W drużynie z Jędrzychowic nadal mogą wystąpić zawodnicy Dominik Medyński i Mateusz Surożyński wypożyczeni z polkowickiego Górnika do końca czerwca 2020 roku.

Do IV ligi awansowali mistrzowie, futboliści Leśnika Osiecznica. Druga w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej Victoria Ruszów i trzeci Włókniarz Leśna zdobyły po tyle samo ligowych punktów, dlatego muszą na neutralnym boisku rozegrać mecz barażowy o miejsce w IV lidze. Jego termin nie jest jeszcze znany. Jako miejsce piłkarskiej konfrontacji zarząd DZPN zaproponował boisko w Bogatyni.

Zdecydowano ponadto o lokalizacji spotkania barażowego zespołów z grupy pierwszej A klasy. O awans do jeleniogórskiej klasy okręgowej futboliści kowarskiej Olimpii i KS Łomnica powalczą w Mirsku. Terminu tego meczu nie wyznaczono.

- Póki co, z oczywistych powodów trudno podać konkretne terminy wszystkich meczów barażowych i w Pucharze Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego. Zależy nam, aby piłkarskie kluby w naszym regionie jak najszybciej wiedziały w jakiej lidze i klasie zagrają w nowym sezonie 2020/2021. Chodzi głównie o klubowe sprawy finansowe i kadrowe. Na razie to jednak wielka niewiadoma. Mam nadzieje, że w lipcu sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa ulegnie zmianie – mówi dyrektor Podokręgu Jelenia Góra DZPN Kamil Wieliczko.