To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pijalnia piwa w pobliżu SP10

Pijalnia piwa w pobliżu SP10

Co najmniej trzydzieści rodzin z ulicy Morcinka w Jeleniej Górze protestuje przeciwko „publicznej” pijalni piwa jaką grupa nieznanych osób urządziła sobie pod ich domami. – Najbardziej przeszkadzają nam te głośne wrzaski, bałagan i swoboda załatwiania przez nich potrzeb fizjologicznych na oczach wszystkich lokatorów – mówi jedna z mieszkanek, która po nocnej zmianie w pracy nie może odespać kilku godzin w domu. Lokatorzy proszą o pomoc straż miejską i policję. Zwracają uwagę na bliskość szkoły.

- To są ludzie, którzy mają bardzo dużo wolnego czasu. Nie wiemy skąd się pojawili. Co gorsza jest ich coraz więcej. Jeden ściąga drugiego. Siedzą, nic nie robią, no i brudzą – żali się jedna z mieszkanek, która jak pozostałe kilkadziesiąt osób nie chce podać swojego nazwiska, nawet imienia.

- Do tego są agresywni. Sama widziałam jak szarpali się między sobą – mówi starszy pan.

- Boję się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich – dodaje kolejna lokatorka.

Mieszkańcy twierdzą, że niechcianych lokatorów jest około dziesiątki. Regularnie od co najmniej zeszłego roku zbierają się nieopodal ich podwórka i piją. Zaanektowany przez nich teren to zaciszny placyk koło stawu i co gorsza blisko Szkoły Podstawowej Nr 10. Zdaniem mieszkańców to co najbardziej przyciąga ich w to miejsce, to bliskość monopolowego sklepu.

Sytuacja pogorszyła się po tym jak niechciani lokatorzy postawili sobie namiot i niemal na stałe zamieszkali z prawowitymi mieszkańcami Morcinka.

Więcej na temat niechcianych lokatorów ulicy Morcinka i ich demoraizującego wpływu na młodzież pobliskiej szkoły w jutrzejszym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

 

Pijalnia piwa w pobliżu SP10
Pijalnia piwa w pobliżu SP10
Pijalnia piwa w pobliżu SP10
Pijalnia piwa w pobliżu SP10

Komentarze (4)

na Zobobrzu, za przystankiem przy ul. Małcużyńskiego jest coś podobnego, mają tam fotele, stoliki - życie jak w Madrycie ;) w cieniu drzewek starsze Panie i Panowie oddają się pasji.

:angry: TĘPIĆ PATOLOGIĘ!!! I BIĆ PAŁAMI ALKOHOLIKóW!!!

Pewnie lokalna elita z Manhatanu daje czadu... przegonić tą hołote !

Niech "mohery" nawalają krzyżami alkoholików :woohoo: po co im policja przecież to "niewierni"