To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pieśni serca..., czyli rosyjskie ballady i romanse w JCK

Pieśni serca..., czyli rosyjskie ballady i romanse w JCK

Alexandr Maceradi – pochodzący z Krymu pieśniarz i gitarzysta wystąpi w piątek, 16 stycznia, o godz. 19.00 w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Zaprezentuje swój najnowszy program koncertowy zatytułowany “Rosyjskie Ballady i Romanse”. 

Recital, a właściwie sceniczny spektakl Alexandra Maceradi , to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każda pieśń jest wołaniem o istnienie, że jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.
Sięga w nim do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów, Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego, porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni. Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.
Pozwólcie więc poprowadzić się w krainę, gdzie wiersze nie umierają, bo stają się muzyką, gdzie prostymi słowami można wyśpiewać całą prawdę o przyjaźni, tęsknocie, miłości, przeszłości i pamięci … Może warto zastanowić się, czy w codziennej gonitwie nie znaleźć wieczoru na powrót do wspomnień, na wycieczkę do marzeń... - zapraszają na piątkowy wieczór organizatorzy koncertu. 

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy cztery dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w JCK. Informacja o tym, jak można je zdobyć w „Nowinach Jeleniogórskich” z 13 stycznia 2015.

Komentarze (5)

Rosjanin z Krymu...

Tyle lat na ruskie śpiewali może wystarczy,aby na dziadkowie w grobach się nie przewracali.

Moze niech spiewa towarzyszom z , tfu...SLD w ich norze ?

co za debile komentują!? Żanna Biczewska to dla was też kacapka, idioci? Okudżawa....?
Wyście "tawariszczi" - putina warci!!

Wybaczcie nam Rosjanie, wybaczcie i sobie.
Władzy nie obieracie, a ufacie w obie.
W duszę rosyjską, w cerkiew przenaj...ą.
W ....wielikoją, w ...Radinnoj...ą!
I w Putina - cara... ...??
Rossija, rossija...sdiełaj szaga wpieried
i żizń cziełowiekow spasij i...budzi łokiej!!
w.
p.s.
1. dalej nam do szwabów i nigdy, nie bliżej -
niżeli do rosjan prawdziwych i Rosji wrażliwej...
2. No German - no Russian
TU JEST, była i będzie POLSKA!!!

I tak łagodnie i kulturalnie utrwalana jest propaganda Rosji, że Krym zawsze był rosyjski. I tylko rosyjski. W innym czasie ten występ by przeszedł, ale teraz gdy Ruscy zajęli Krym i zaatakowali Ukrainę - to popieranie Putina. Stop propagandzie Kremla