To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Piesek przydrożny” w Korytarzu

Fot. Bogdan Konopka

Obchodząca w tym roku swoje 25 urodziny Galeria Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury, zaprasza na wystawę fotografii Bogdana Konopki zatytułowaną "Piesek przydrożny". Wernisaż w piątek, 24 czerwca, o godzinie 15.30.

Bogdan Konopka urodził się we Wrocławiu, ale od lat mieszka i tworzy w Paryżu. W swej twórczości preferuje fotografię analogową, najchętniej wielkoformatową. Interesują go problemy związane z przeźroczystością medium i możliwości rejestracji indywidualnych aspektów przeżyć duchowych nazywanych roboczo pejzażem wewnętrznym. W swych tekstach poświęconych fotografii – a najczęściej wybranym fotografom - odnaleźć można całe spektrum dostępnych dziś technik i metod obrazowania. Są one najczęściej próbą zrozumienia możliwości komunikacji międzyludzkiej poprzez obraz fotograficzny we wszystkich jego postaciach.
- „Piesek przydrożny” to zbiór obrazów fotograficznych dedykowany wędrówce – podróży, w której jak owe pieski przydrożne, wyskakujące od czasu do czasu na drogę i obszczekując nasz powóz, każą nam zwolnić, przystanąć i odebrać sygnały. Pokazywane na wystawie fotografie to rodzaj magicznych iskierek przyciągających uwagę niektórych. Może widzących więcej. Albo lepiej. Głębiej. - pisze w katalogu wystawy, kierujący programem Galerii Korytarz Wojciech Zawadzki.

Wystawa czynna do 31 lipca 2016 r.