Pierwsza wygrana Łużyc

W jedynym meczu niedzielnym (21.09.), ósmej kolejki jeleniogórskiej okręgówki GKS Raciborowice przegrał u siebie z lubańskimi Łużycami 0:2 (0:0). Zespół trenera Rafała Wichowskiego przerwał wreszcie serię porażek i wywalczył pierwszy w tej rundzie komplet ligowych punktów.

Po zmianie stron, w 47. minucie celnie strzelił Karol Czułowski. Wykończył akcję Damiana Bojdzińskiego i Rafała Macioszczyka. Siedem minut później mocnym uderzeniem piłki z 23 metrów wynik podwyższył Marcin Cieślak.

Osłabione kadrowo Łużyce znów będą mieć kolejne kłopoty z meczowymi składami. W 25. minucie po niefortunnym zderzeniu z bramkarzem GKS – u kontuzji doznał lubański napastnik Marcin Nir. Po upadku na murawę w 70 minucie z podejrzeniem zerwania więzadeł do szpitala odwieziono Łukasza Rogalskiego.