PGE Turów - Stelmet 102:73

Przed ostatnią kolejką drugiego etapu krajowych rozgrywek Tauron Basket Ligi z grona zespołów czołowej szóstki koszykarze PGE Turowa byli już pewni swojej pozycji lidera i jako jedyni poznali rywala w fazie play off. W niedzielnym meczu w zielonogórskiej hali team ze Zgorzelca potwierdził mistrzowskie aspiracje. Podopieczni trenera Miodraga Rajkovicia zdeklasowali Stelmet 102:73 (28:18, 34L21, 18:16, 22:18). Bilans turowian to osiem zwycięstw i tylko dwie porażki.

W konfrontacji ze Stelmetem zawodnicy PGE Turowa imponowali twardą obroną i znakomitą, niespotykaną na polskich boiskach 76,5 procentową skutecznością rzutów z gry. Liderzy TBL trafili aż 15 „trójek”, w tym 10 do przerwy (z 13 prób). Do przerwy prowadzili 62:39. Punktowało dziesięciu koszykarzy. Kapitalne zawody rozegrał Ivan Opacak (21 pkt.), po 17 ”oczek” dołożyli Michał Chyliński (8 zbiórek piłki) i Russell Robinson (5 asyst, 6 przechwytów), 12 pkt. zdobył Damian Kulig, 10 pkt. Aaron Cel.

W play off, czyli w najbardziej emocjonującym etapie walki o medale mistrzostw Polski PGE Turów zagra najpierw z ósmą w tabeli Polpharmą Starogard Gdański. W rywalizacji do trzech wygranych mecz numer jeden zaplanowano 27 kwietnia br. w Zgorzelcu. Spotkanie numer dwa również przed własną publicznością 29 kwietnia. Na oba mecze ćwierćfinałowe klub prowadzi promocyjną sprzedaż biletów. Trzeci pojedynek odbędzie się 2 maja br. w Starogardzie Gdańskim. Kolejne ewentualne terminy to 4 maja br. (Zgorzelec) i 7 maja br. (hala Polpharmy).