To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pastorałki w uzdrowisku

Pastorałki w uzdrowisku

Filharmonia Dolnośląska zaprasza 10 grudnia na świąteczny spektakl muzyczny w ramach Zdrojowych Czwartków z Filharmonią w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Początek o godz. 19.00.

W czwartkowy wieczór na uzdrowiskowej scenie zaprezentowane zostaną „Pastorałki” Tytusa Czyżewskiego w wykonaniu artystów jeleniogórskiego Teatru Maska. Muzyczny spektakl, nagrodzony po premierze Srebrnym Kluczykiem „Nowin Jeleniogórskich”, oklaskiwany był na wielu scenach w kraju i za granicą. To lekkie w formie i wymowie przestawienie, w którym widz jest nie tylko biernym obserwatorem, ale uczestniczy też w „tworzeniu” akcji. Podczas spektaklu zobaczyć można niemal wszystkie postaci związane z tradycją Bożego Narodzenia. Pojawiają się nim m.in. Wołek, Osioł, pasterze, anioły, Trzej Królowie. Specyficzny język Tytusa Czyżewskiego prowokuje widzów do uśmiechu. Muzyczna warstwa spektaklu to ciekawe, autorskie połączenie brzmień folkowych i współczesnych „klimatów”. Całość przedstawienia kreuje Krzysztof Rogacewicz – aktor, który wciela się we wszystkie postaci i śpiewa. Szczególnym walorem jest muzyka grana na żywo przez jej kompozytora Pawła Sikorę (instrumenty klawiszowe) i Maksymiliana Rogacewicza (fagot). 

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy dwa dwuosobowe zaproszenia „Pastorałki” prezentowane na senie jeleniogórskiego Teatru Animacji. Informacja, jak można je zdobyć, w "Nowinach Jeleniogórskich" z 8 grudnia 2015.  Zapraszamy!