To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parkomaty ruszą od 2 listopada

Parkomaty ruszą od 2 listopada

Od wtorku zamiast płacić parkingowym, będziemy musieli wydrukować bilet z maszyny. Parkomaty pojawiły się w mieście wczoraj. Jeszcze nie działają, ale już pojawiły się pierwsze kontrowersje.

- Termin uruchomienia parkomatów to 2 listopada. Nic mi nie wiadomo, by miały być jakieś opóźnienia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Uruchomieniem parkomatów zajmuje się firma, która wygrała przetarg. - Jej zadaniem będzie oznakowanie stref, montaż i obsługa parkomatów – mówi J. Bigus. Za to firma będzie inkasowała 55% wpływów ze sprzedaży biletów.

Parkomaty stoją od wczoraj, a już pojawiły się pierwsze kontrowersje. - Jest ich za mało – mówi nam inkasent parkingowy. Przykładem choćby ul. Curie Skłodowskiej. Na całej ulicy stoi jedna maszyna, do tego zlokalizowana jest blisko skrzyżowania z ul. Wolności. - Jeśli ktoś podjedzie z drugiej strony, będzie musiał przejść całą ulicę, by kupić bilet – mówi.

W zarządzie dróg i mostów spodziewają się, że nowy system poboru opłat może budzić kontrowersje. Tak było np. w Legnicy, gdzie na początku urząd otrzymywał mnóstwo skarg. - Potem kierowcy się przyzwyczaili i sytuacja unormowała się – mówi J. Bigus.

Dlaczego parkomatów jest tak mało? - Tego nie wiem, być może firma obsługująca dostawi kolejne w przyszłości – mówi.

 

 
 
Parkomaty ruszą od 2 listopada

Komentarze (7)

Za mało ?! Skrzyżowanie Grottgera - Norwida jest ich aż nadto, powiem więcej postawili parkomaty tam gdzie nie ma żadnego parkingu ani parkingowego, to jest jakaś kpina. Nie zamierzam płacić za parkowanie pod własnym domem !

Do Kleopatra @ Dobrze że postawili na Grottgera i Norwida parkomaty bo ludzie parkują tam samochody tak że wjechać się nie da swobodnie na własne podwórko a zdarzały się przypadki że obcy ludzie parkowali na podwórkach bo nie było miejsca na ulicy.

Zgadzam się z Panią a Pan niech się nie kompromituję - przecież to nic nie zmienia ludzie i tak parkować gdzieś muszą i parkować będą. Zarobi na tym jakaś firma, poza tym żadnej zmiany nie będzie. Zamiast parkomatu powinien powstać parking na terenie sądu na Norwida, mają ogromny plac, ze spokojem pomieszczą tam wszystkich parkujących. Jednak polityką Pana Obrębalskiego jest tworzenie ogromnych parkingów za nasze pieniądze tam gdzie ich nie potrzeba, a gdzie powinny być tam ich brak. Mam nadzieje, że ta kadencja obecnego przezydenta jest kadencją ostatnią.

Niestety Norwida, Grottgera, Mickiewicza/ na szczęście nie cała/, Modrzejewskiej itd... są teraz w strefie płatnego parkowania. Co do mieszkańców pewnie będą musieli wykupić sobie abonament.

Kleopatra, ale dajesz z tym parkowaniem a ksywa po prostu rozwala :)

Do Bydgoszczy pojade a za parkowanie nie zapłace.czy 15 min jest bezpłatne

:evil: :evil: :evil: