To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parada Rowerów na początku czerwca

Parada Rowerów na początku czerwca

Około 4 tysiące rowerzystów, a może znacznie więcej, weźmie udział w 17. edycji Parady Rowerów, która odbędzie się w sobotę (3 czerwca) w Jeleniej Górze. Jak co roku, zapowiada się ciekawa impreza.

Parada wyruszy o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejedzie ulicami miasta, przez Łomnicę, drogę nr 367 i zakończy się na ulicy Nowowiejskiej, gdzie już o godz. 13.45 wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja MTB Race.

W paradzie może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w imprezie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 12 roku życia, muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Długość trasy wynosi około 18 km. Przewidywana prędkość przejazdu to 16 km/h. Zapisy do Parady przyjmowane będą w dniu imprezy od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym. Dzięki Miastu Jelenia Góra, dla dwóch tysięcy uczestników Parady organizatorzy przygotowali okolicznościowe koszulki.
Parada Rowerów organizowana jest od 1999 roku. Ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Patronat honorowy nad imprezą objęła Iwona Krawczyk – wicemarszałek Dolnego Śląska oraz Prezydent Jeleniej Góry – Marcin Zawiła.
W ubiegłym roku organizatorom udało nam się zgromadzić na stracie około 4 tysiące uczestników. Całkiem możliwe, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

 

Harmonogram 17. Parady Rowerów

Zbiórka rowerzystów 3 czerwca od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym: wydawanie koszulek, prowadzenie zapisów. Wyjazd z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze o godz.11.30.

11.15 - zbiórka przed wyjazdem od strony ul. Konopnickiej
11.30 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę 1 Maja
11.40 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę Wincentego Pola
11.47 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę Łomnicką
12.00 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę Świerczewskiego w Łomnicy
12.15 - uczestnicy wjeżdżają na drogę nr 367
12.25 – uczestnicy wjeżdżają na ul. Sudecką na wysokości ul. Solidarności
12.30 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę Staffa
12.33 - uczestnicy wjeżdżają na ulicę Nowowiejską
12.45 - Zakończenie Parady Rowerów

 


 

Komentarze (3)

Już nie mogę się doczekać

Po ścieżkach rowerowych ta parada mam nadzieję.

nie ma ulicy Świerczewskiego w Łomnicy