To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Parada Rowerów już w sobotę

Parada Rowerów już w sobotę

W ubiegłym roku wystartowało około 4 tysięcy uczestników. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszą frekwencję. 16. edycja Parady Rowerów odbędzie się w najbliższą sobotę (10 września) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Udział wziąć mogą wszyscy: dorośli, dzieci, całe rodziny. Osoby poniżej 18. roku życia muszą mieć pisemne zezwolenie na przejazd, wystawione przez ich rodziców. Najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 12 roku życia, muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.

Uczestnicy przejadą trasą o długości około 20 kilometrów. Startują na Placu Ratuszowym, później ulicą Wolności i Sobieszowską jadą do Cieplic. Powrót z Cieplic planowany jest ulicami Cervi, Cieplicką, Wolności i Wojska Polskiego. Meta będzie znajdowała się na ulicy Nowowiejskiej przy Parku Paulinum.
Dla ponad tysiąca uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są w dniu zawodów (10 września) w biurze na Placu Ratuszowym od godz. 9.00. Start parady – godz. 11.30. Powrót około godziny 13.45.
Organizatorem Parady Rowerów jest Muzyczne Radio. Imprezę wspierają Miasto Jelenia Góra i Termy Cieplickie. Patronem medialnym są Nowiny Jeleniogórskie.