To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

PAPA D na Sylwestra w Jeleniej Górze

PAPA D na Sylwestra w Jeleniej Górze

Wiadomo już, kto będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra na Placu Ratuszowym. Mieszkańcy i turyści będą bawić się w rytmach muzyki Papa D!

Koncerty sylwestrowe na jeleniogórskim rynku to już tradycja. W ubiegłym roku podczas występu Poparzonych Kawą Trzy bawiło się kilka tysięcy osób. W tym roku może być podobnie, bo wystąpi kolejna gwiazda polskiej sceny. Grupę Papa D tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja.

W listopadzie 2007 roku premierę miał utwór „Będziemy tańczyć”, zapowiadający piąty album zespołu Papa D. W marcu 2008 roku premierę miał kolejny singiel – „Dla ciebie”, a w czerwcu pojawił się następny – „Bezimienni”, z którym zespół wystąpił na Sopot Hit Festiwal 2008 w konkursie na polski przebój lata. W 2008 roku wokalista Papa D – Paweł Stasiak był uczestnikiem ósmej edycji show „Taniec z gwiazdami” w stacji TVN.
W 2015 r. Zespół obchodził rocznicę 30-lecia pracy i został odznaczony medalem Zasłużeni dla Kultury Polskiej nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymał nagrody Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS oraz Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców SAWP. Swoją rocznicę zespół obchodził również wcześniej, 31 grudnia 2013, wtedy to zespół wykonał różne utwory i odebrał specjalną nagrodę za 30 lat pracy artystycznej, przyznanej przez Polsat, Radio Zet i Fakt.
Zespół wystąpił także na Sylwestrowej Mocy Przebojów 2014/2015 w Gdyni, gdzie świętowali swoje 30-lecie pracy artystycznej.
Sylwester na Placu Ratuszowym rozpocznie się 31 grudnia 2017 r. o godz. 22. Publiczność będzie rozgrzewał prezenter Muzycznego Radia Ziutek Wieczorski. PAPA D pojawi się na scenie około godz. 22.50. Nowy Rok uczestnicy powitają pokazem sztucznych ogni. Cała impreza zakończy się o godz. 0.40.

 

Komentarze (8)

ja bym chciał metalike takom posłuchać kiedyś w jeleniej

Już pal licho Metalike, chociaż żeby Ewelina Lisowska zagrała

A ja chciałbym Palucha posłuchać ale przyjdę na fajerwerki tylko chyba

Disco Polo git zabawa.

Disco polo dla wieśniaków

Nie lepiej byłoby puścić porządną muzykę z głośników, bez zapraszania "gwiazd" którymi tylko ośmieszamy się coraz bardziej każdego roku?

KO**** PAPA D I BARDZO MOCNIEJ POZDRAWIAM CHŁOPAKÓW.

BARDZO MNIE CIĄGNIE KONCERTY PAPA D SUPER CHŁOPAKI PAPA D POZDRAWIAM WAS KOCHANE PAPA D.