To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Orkiestra zagra z Leniwcem

Orkiestra zagra z Leniwcem

Legenda punkrocka – grupa Leniwiec – będzie główną gwiazdą tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. To już w najbliższą niedzielę – 10 stycznia.

Impreza odbędzie się na Placu Ratuszowym. Rozpocznie się po godzinie 12. festynem rodzinnym, na którym będzie można skorzystać z loterii fantowej, pojeździć na gokartach, spróbować ciast wielkoorkiestrowych. Będzie miasteczko służb mundurowych, wiele gier i zabaw dla dzieci. Już kilka minut po godzinie 16. na scenie zagra pop rockowa grupa Fairy Tale Show, mająca na swoim koncie już spore sukcesy m.in. udział w popularnym programie „Must Be The Music” oraz kilka przebojów pochodzących z debiutanckiej płyty „Blue”.

Później na scenie pojawi się rockowa grupa Silent Live, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Treści do Wolności Waszego Umysłu”.
Gwiazda wieczoru to dobrze znana publiczności jeleniogórska formacja Leniwiec. Zaczynali grając punk rocka, obecnie prezentują szerszy repertuar, z elementami m.in. reggae, ska czy folka.
Podobnie jak w poprzednich latach, imprezę poprowadzą Maria Łabaziewicz – komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze oraz znany kabareciarz Andrzej Marchowski. Najwięcej będą mieli do powiedzenia, jak zwykle, podczas licytacji przedmiotów wielkoorkiestrowych. Licytacje będą prowadzone pomiędzy występami zespołów muzycznych.
Punktualnie o godzinie 20. odbędzie się światełko do nieba. Przez cały dzień na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Będzie ich około 400 (Jelenia Góra i powiat jeleniogórski)! W mieście zarejestrowano dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: jeden przy stowarzyszeniu All-Ternatywa a drugi przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

 

Komentarze (2)

Róbta co chceta, ale od mojej kasy odpieprzta się, na Złotego Melona, Mrówkę Całą, Jasną Sprawę wpłacajta, a potem chjeta, ćpajta i w błocie się taplajta, siema.

Ale nie stawajta pod kościołami-wszakże to wasz wróg.