To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie

Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie

Pod takim hasłem odbędzie się cykl otwartych treningów biegów na orientację. Pierwszy już w najbliższą sobotę (25 listopada).

– Impreza skierowana jest do wszystkich chętnych – informują organizatorzy, klub orientacji sportowej MKS Paulinum Jelenia Góra.

Zajęcia mają na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu z jednoczesnym szkoleniem własnych umiejętności orientacji w terenie. A wszystko to na specjalnie przygotowanych, za każdym razem innych i wcześniej nieznanych atrakcyjnych trasach.
Zapraszamy tych, którzy lubią rywalizować, którzy biegają wolniej lub szybciej, ale chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację. Podczas cyklu rywalizować można na dwóch trasach: „Początkujący ” i „Ekspert”. Nie trzeba biegać. Dla osób, które wolą spacer, tradycyjnie będzie przygotowana trasa „spacerowa”.
Start będzie możliwy w dowolnym momencie pomiędzy godz. 12.00 a 13.00 w dzień przeprowadzenia treningów.
W ramach cyklu „Orientuj się na Nowiny Jeleniogórskie” odbędzie się 5 rund. Trzy z nich zaliczane będą do klasyfikacji końcowej.
Ostatnia będzie rundą finałową, po której podsumujemy cykl. Do klasyfikacji końcowej zaliczane będą trzy najlepsze starty. Niżej podajemy terminy startów:
25.11.2017 – Wzgórzu Kościuszki (przy placu zabaw)
16.12.2017 – Zabobrze (okolice SP11)
13.01.2018 – Zabobrze (okolice SP 4)
17.02.2018 – Park Norweski (parking)
17.03.2018 – Zabobrze ul. Kiepury (nowa mapa)
Klasyfikacja prowadzona będzie w podziale na kobiety i mężczyzn w kategoriach: Młodzik – do lat 14, Junior – od 15 do 18 lat, Senior – od 19 lat. Finał cyklu odbędzie się w maju podczas zawodów o Puchar Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Pawła Domagały.