To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Oddała pieniądze, ale dalej ją bili

Oddała pieniądze, ale dalej ją bili

Na 3 miesiące do aresztu trafili sprawcy brutalnego rozboju na kamiennogórzance. Nastolatkowie bili ofiarę nawet po tym, jak oddała im pieniądze, których żądali.

Historia zaczęła się kiedy 40-letnia mieszkanka gminy Kamienna Góra sprzedała telewizor za kwotę 1200 złotych i z pieniędzmi wróciła do domu. - Na nią już czekał były konkubent z dwoma 19-letnimi kolegami – informuje asp. Waldemar Oszmian, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. - Gdy tylko weszła, młodzi mężczyźni zażądali pieniędzy.

Doszło do szarpaniny, która szybko przerodziła się w egzekucję. Kobieta po kilku ciosach oddała plecak z pieniędzmi. To jednak nie powstrzymało bandytów: znęcali się nad nią dalej przez ok. pół godziny. Kiedy się zmęczyli, skatowanej kobiecie udało się uciec do sąsiadki. Zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze zatrzymali bandziorów w barze. Oprócz pieniędzy, mieli przy sobie jeszcze elektronarzędzia, które ukradli z domu kobiety.

19-latkowie zostali aresztowani na 3 miesiące. Trzeci z mężczyzn, były konkubent kamiennogórzanki, odpowie za współudział. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, kilka razy w tygodniu ma meldować się na komisariacie. Cała trójka odpowie za rozbój. Grozi im do 12 lat więzienia.
 

Komentarze (4)

ra. Ty się mylisz. Tusk to człowiek ze służb. On po prostu wykonuje swoje zadanie i ani mu powieka nie drgnie. A jego ( i innych) jest likwidacja naszego państwa Polski.

nikt nie kontroluje tego co się pisze,