To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od stycznia płatne parkingi w Cieplicach?

Od stycznia płatne parkingi w Cieplicach?

Samorząd Jeleniej Góry przymierza się do rozszerzenia strefy płatnego parkowania o centrum Cieplic. Prawdopodobnie stanie się to już za półtora miesiąca.
 

- To był wniosek mieszkańców Cieplic – podkreśla Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. Chodzi o to, że przyjeżdżający na dwu-trzytygodniowe turnusy kuracjusze blokują na długi czas dziesiątki miejsc parkingowych w centrum uzdrowiska. Problem widać nawet teraz, w czasie pandemii. Mimo zmniejszonego ruchu, o miejsce postojowe w centrum Cieplic wcale nie jest łatwo. Samorząd chce przekierować te samochody na duży bezpłatny miejski parking przy ul. Świętej Jadwigi. Pomysł nie jest nowy. Mówi się o nim od lat. Wśród różnych koncepcji pojawiał się pomysł, aby wprowadzić ulgi dla mieszkańców parkujących koło swoich posesji. Na to się jednak nie zanosi.

 

- System płatnego parkowania musi się opierać na takich samych zasadach w całym mieście, a takich ulg mieszkańcy innych dzielnic nie mają. W strefach płatnego parkowania chodzi o to, aby nikt nie zajmował przez dłuższy czas miejsc parkingowych, aby wymusić rotację – wyjaśnia Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra.

 

Anna Bałkowska, radna z Cieplic, przyznaje, że od lat opowiada się za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w Cieplicach, aby zapobiec zajmowaniu na długie dni przez tych samych kierowców miejsc na pl. Zdrojowym czy pl. Kombatantów. - Mam wątpliwości, czy mieszkańcy powinni płacić za miejsca parkingowe pod swoimi domami tyle samo co kuracjusze. Będziemy o tym jeszcze rozmawiać – mówi.      

parknin.jpg
parkin2.jpg

Komentarze (26)

Ale na parkingu przy Królowej Jadwigi też parkują na stałe okoliczni mieszkańcy! Podobnie jak na parkingu na XX-Lecia.

Dramat za dramatem,Luzniak kończ waść wstydu oszczędź. Idz juz na tą emeryturę zrob miejsce młodszym i zabierz ze sobą POzostaĺe dziadostwo,przyspawane do stołków. Redakcja niech podpyta jakie POdwyzki dla mieszkańców w ramach noworocznego prezentu szykuje ,,ratuszowa ekipa ".

Jak złupić ludzi?... Wymyślić pokrętną teorię: -Co zrobić aby nikt nie zajmował przez dłuższy czas miejsc parkingowych?(jakby to był problem!!!) -Wpaść na pomysł płatnego parkowania! "Gratulacje", oby tak dalej... Weście sie za jakąś robote...

Mamy lockdown. Ludzie tracą prace. Niedługo beędą sprzedawać samochody aby mieć na chleb... to po co będą te płatne parkingi???

Na świętej jadwigi powinnien być monitoring i oświetlenie! świecico 3 latarnia. Jak nie zarysują samochodu, to wytną katalizator, to szybe wybiją. To co się dzieje z autami w cieplicachto jest dramat.

kradną???? NIEMOŻLIWE...

bałkowska jak zwykle jest niewłasciwa na tym stanowisko to jest delikatnie powiedziane

Dziwne, że w Legnicy mieszkańcy ścisłego centrum mogą mieć stałe przepustki, a w Ciepilcach mieszkaniec ma za to opłacać. Wtedy można byłoby wprowadzić opłaty dla przyjezdnych i niech stoją jak chcą.

Macie swoje KO, PO

Niech się zajmą mieszkańcami właśnie w centrum Cieplic przy Uzdrowisku, którzy pachołkami zajmują sobie miejsce na cały dzień, że ktoś jak na chwilę podjeżdża nie ma jak na chwilę zaparkować. A teraz jest mnóstwo miejsca tam. Bo kuracjuszy nie ma.

To i pewnie nie długo zrobią za namową Pana Posła z Goduszyna i tam opłaty. Strach się bać przestać się trzymać za portfel

Rodzi się klika pytań.
1. Gdzie będą parkować nauczyciele i uczniowie II LO?
2. Miały mieć miejsce zmiany w organizacji ruchu (ruch jednokierunkowy) na pl. Piastowskim i pl. Kombatantów, a także uporządkowanie tegoż?
3. Czy pl. Kombatantów nadal będzie służył za plac manewrowy dla autobusów, które odwożą ludzi do zakładów pracy i czekają tam na "umownym" przystanku?
4. Co z gniazdami= śmietniskiem-wysypiskiem do segregacji odpadów, do których swoje śmieci wrzucają np. mieszkańcy ościennych gmin?

Niech wrzuca kto chce, aby nie do lasu

Radny Justyn zadba o nauczycieli i o nich bym się nie martwił.Wyrobia sobie kartę inwalidy i PO problemie

Potrzask, co nauczycielami, to już wiem, ale co z uczniami, jest ich więcej niż nauczycieli?

Ciekaw jestem, czy kiedyś wyjdzie na jaw, jak bardzo pisowski rząd jest przesiąknięty rosyjską agenturą. Oni cały czas metodą salami realizują proces odsuwania Polski od UE. Wypowiedź Ziobry jest kolejnym odciętym plasterkiem, tym razem dość grubym. Dlatego może to otrzeźwi co bardziej zaślepionych wyznawców sekty pisowskiej.

Mieszkańcy wnioskowali o wprowadzenie opłat parkingowych??? Ciekawe czy o kolejne podwyżki opłat za śmieci jakie szykują włodarze JG też wnioskowali mieszkańcy?

O mającą nastąpić podwyżkę cen biletów komunikacji o 33% też wnioskowali mieszkańcy!?

Mam nadzieję, że Pan J.Lużniak nie zapomni wprowadzić opłat za parking pod Urzędem Miasta (Sudecka). NA PROŚBĘ INTERESANTÓW ! Teraz parking zajmują cały dzień urzędnicy i interesanci nie maja szansy załatwić szybko swoich spraw bo musza parkować kilometr od urzędu.

Jestem jak najbardziej za :)

[quote=Pi]Mam nadzieję, że Pan J.Lużniak nie zapomni wprowadzić opłat za parking pod Urzędem Miasta (Sudecka). NA PROŚBĘ INTERESANTÓW ! Teraz parking zajmują cały dzień urzędnicy i interesanci nie maja szansy załatwić szybko swoich spraw bo musza parkować kilometr od urzędu.[/quote]

Na ul. Jadwigi jest duży plac ale nie ma wcale dużo miejsc parkingowych. Powstaje tam spore osiedle mieszkaniowe i za chwilę nie będzie gdzie stanąć autem. Czy władze miasta cynicznie manipulują opinią, czy nie wiedzą co się w ogóle dzieje w mieście? Czytam te argumenty w różnych tematach i nie mogę się nadziwić skąd takie zaskakujące wnioski.

zwłąszcza że na tym placu połowa miejsc to parkingi dla autobusów i cieżarówek. Dla aut osobowych wcale tak dużo miejsca tam nie ma.

Plus pętla autobusowa i przystanek

Czy już wicie co planuje po,ko będziemy płacili za śmieci od zużytej wody. Pamiętajcie premie prezesów spółek muszą się zgadzać. Pamiętajcie o tym przy urnach wyborczych.

Najwyższy czas zrobić opłatę za parkowanie na placu ratuszowym w Jelonce. Bez zniżek dla nikogo. Miej trochę honoru i uczciwości.
I parking przy dworcu PKP w Jelonce (przed wejściem) też powinien być płatny.

Chcielibyście wszystko za darmo.PiS jest organizacją charytatywną,a nie władze Jeleniej Góry,które też z czegoś muszą płacić za energię,remonty itp.