To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od realizmu do abstrakcji - Teresa Kwiatkowska w BWA

Teresa Kwiatkowska - Zielona łąka, 2015, olej na płótnie 80x100 cm

"Teresa Kwiatkowska. Od realizmu do abstrakcji" to tytuł wystawy, na którą zaprasza jeleniogórska galeria Biuro Wystaw Artystystycznych. Wernisaż wernisaż w piątek, 20 kwietnia, godz. 18.00. Wystawa potrwa do 19 maja 2018 r.

Teresa Kwiatkowska łączy malarstwo z naukami społecznymi. Bliski jest jej ekspresjonizm i abstrakcja. Uprawia malarstwo sztalugowe olejne metodą alla prima. Ceni piękno, logikę, temat i kolor. Mieszka i maluje w Świeradowie-Zdroju. Prezentowane na wystawie obrazy powstały w latach 2014 -2018.
Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Malarstwa i Rzeźby im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w pracowni profesora Leszka Mickosia w 2009 r. Ukończyła również Wydział Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Działalność twórczą rozpoczęła od malarstwa realistycznego zarówno w technice, jak i tematyce, aby stopniowo przejść w kierunku malarstwa abstrakcyjnego. Uważa bowiem, że człowiek współczesny zaczyna postrzegać rzeczywistość bardziej abstrakcyjnie, odchodząc powoli od myślenia przedmiotowego – i taka powinna być sztuka – wyprzedzać i wskazywać nową rzeczywistość.