To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Od jutra rada w komplecie

Od jutra rada w komplecie

Dwaj nowi radni zasilą jutro szeregi jeleniogórskiej rady miejskiej. Będą to szef Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa Janusz Wojtas i mecenas Janusz Grodziński.

Obaj startowali z listy Platformy Obywatelskiej. W radzie zajmą miejsca Huberta Papaja oraz Zofii Czernow. Oni przed świętami złożyli mandaty, po czym zostali zastępcami prezydenta Marcina Zawiły. Zgodnie z ordynacją wyborczą, ich miejsca zajmują kolejne osoby na liście tego samego komitetu.

Janusz Wojtas często śledził obrady rady miejskiej, także w poprzedniej kadencji. Obaj pojawili się także na poprzedniej sesji. Nie chcieli jednak przyjmować gratulacji, choć już wtedy wiadomo było, że będzie to formalnością. - To jest jak z wyrokiem, dopóki go nie usłyszę, nie mogę być pewien – mówił pół żartem, pół serio Janusz Grodziński.

Sesję rady zaplanowano na jutro na godz. 9. W porządku obrad m.in. uchwały o  zmianach w tegorocznym budżecie, o zasadach przyznawania stypendiów sportowych prezydenta oraz o sposobie finansowania sportu.

Komentarze (1)

Już myślałem, że chodzi o wymianę desantu jeżowskiego ?- zgodnie z powoływaną ordynacją wyborczą temat jest cały czas aktualny i korzystając z nowego nabytku w postaci p, mec. Grodzińskiego, Rada Miasta powinna tę sprawę definitywnie wyjaśnić i odpowiedzieć na pytanie czy fikcyjny meldunek jest cacy czy be. Mnie, starego wróbla, na plewy nie weżmiecie- tam się mieszka, gdzie się ma sąsiadów, uprawia ogródek, nocuje a w niedzielę spożywa rosołek z całą rodzinką. Niby tylko, ale aż TYLE.