To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obscenicznie i ambitnie, czyli niebanalne FoPa

Obscenicznie i ambitnie, czyli niebanalne FoPa

Takiego festiwalu, jaki organizuje Żelazny Tygiel Waloński w w Szklarskiej Porębie, chyba jeszcze nie było. W sobotę 16 września „FoPa”, czyli Festiwal Obscenicznej Piosenki Ambitnej!

Aż dziw, że jeszcze nikt na to nie wpadł. Przecież wesoła i radosna rubaszność, trącąca niejednokrotnie nawet sprośnością i czasami zabarwiona „mocniejszymi słówkami” jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze oraz polskich obrzędach ludowych. I nie musi być od razu prostacka i wulgarna, a wręcz przeciwnie.
Warto osobiście sprawdzić, jak to wyjdzie organizatorom mimo wszystko dość nieprzewidywalnego przedsięwzięcia. Okazja w sobotę 16 września o godz. 18.00 w Żelaznym Tyglu Walońskim, czyli osadzie poszukiwaczy skarbów w Szklarskiej Porębie, przy ul. 1 Maja 1 a. Pomysłodawcy zapowiadają piosenki rubaszne, sprośne oraz frywolne, te śpiewane przy ogniskach, pod prysznicem lub pod żaglami. Sugerują też, że nie chodzi o rzucanie mięsem „jak leci”, tylko o inteligentne, może nieco sprośne, poczucie humoru, trochę gry słów, podtekstów i skojarzeń.
Festiwal ma potrwać do godz. 21.00, a w planach jest ogniskowanie i „dżemowanie” do białego rana. Będzie co jeść i co pić, a także gdzie przenocować (z własnym namiotem)
Festiwal nie jest biletowany, choć przewidywana jest zrzutka na sprzątanie toalet (jak to na obscenicznym festiwalu).
Życzmy, żeby się udało, bo może z tego wyrosnąć ogólnopolski hit festiwalowy.