To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Obchody tragedii smoleńskiej według PiS

Obchody tragedii smoleńskiej według PiS

Jeleniogórski PiS podał program obchodów rocznicy tragedii smoleńskiej. Oto on:

8 KWIETNIA 2011R.

WIECZÓR WSPOMNIEŃ W HOŁDZIE OFIAROM
KATASTROFY W SMOLEŃSKU

Godzina: 18:00
Miejsce: Dom katechetyczny przy kościele św. Erazma i Pankracego
Plac Kościelny 1-2
Organizator: Prawo i Sprawiedliwość, posłowie Marzena Machałek i Adam Lipiński, Poseł Parlamentu Europejskiego Ryszard Legutko

W programie:
- wspomnienie o ofiarach katastrofy smoleńskiej
- prezentacja filmu dokumentalnego „Mgła”
- wspomnienia osób współpracujących z poległymi 10 kwietnia 2010r.
- dyskusja
- recital Małgorzaty Przybysz
                                                                                                                

10 KWIETNIA 2011R.

PRZYJDŹ I ZAPAL ZNICZ !
UPAMIĘTNIJ OFIARY!

Godzina: 8:41
Miejsce: pod pomnikiem „Wolność i Niepodległość” przy kościele pw. Pod-wyższenia Krzyża Świętego
Organizator: Prawo i Sprawiedliwość, Poseł Marzena Machałek, Forum Młodych PiS

Akcja rozpocznie się o godzinie 8:41dźwiękami syreny alarmowej i modlitwą. Przez cały dzień będzie można pod pomnikiem Wolność i Niepodległość zapalić znicz w hołdzie ofiarom. Ze zniczy zostanie ułożona lotnicza – biało – czerwona szachownica. Zaciągnięta będzie warta honorowa, odczytywane będą wiersze patriotyczne.
    

UROCZYSTA MSZA ŚW.
W INTENCJI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Godzina: 10:30
Miejsce: Kościół p.w. św. Erazma i Pankracego
Organizator: Region Jeleniogórski NSZZ Solidarność, Prawo i Sprawiedliwość w Jeleniej Górze, Klub Gazety Polskiej w Jeleniej Górze

Po mszy nastąpi przemarsz uczestników pod pomnik „Wolność i Niepodle-głość” przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów.

Komentarze (20)

Brawo!

Ksiądz J.Tischner określał pewnych ludzi "homosowietikus" ,a teraz mamy "homoPiSos".Kiedy ci ludzie zrozumieją że przyczyna katastrofy to pycha jarusia ,

xyz napisał:
POPiS,"Chodzą po domach i sprzedają cukier"

Ale nic nie powiedzieli o nocnych przemarszach z pochodniami i krzyżami przez 1go maja.

...wariat, Wisła się pali!

to własnie robi pis z katastrofy - cyrk

To nie PiS robi cyrk, tylko k****ni piszący tu niektóre komentarze.

Każdy aktor lub artysta cyrkowy żeby zaistnieć musi mieć publiczność.
Wystarczy nie oglądać,nie komentować,nie interesować się a znikną jak kamfora

Jako naród martyrologiczny znowu rozdrapujemy strupy. Co prawda nie ma przyszłości bez przeszłości, ale historia to tylko przypowieść, jak i czym się kierować. Niestety My mamy bardzo popieprzoną historię, głównie dlatego, że nie potrafimy się niczego z niej nauczyć. I znowu drzemy mordy na tych co są za albo przeciw, albo obok. Przydałoby się trochę tolerancji. Piszę to także do siebie:) Dajcie na luz, w końcu każdemu wg potrzeb, a ludziom aby żyło się dostatnio...

Bardzo się cieszę , że wreszcie mogę przeczytać myśl,której treść sprawia,iż powraca mi wiara w normalność.
Dziękuję,bardzo mi miło.
Pozdrawiam

Obowiązkiem każdego prawdziwego Polaka jest pamięć o katastrofie smoleńskiej bez względu na opcję którą wspiera.A jeśli myśli odmiennie - trudno,może już wkrótce
ukochane PO zabierze ich do raju,do Brukseli.Nikt po was nie będzie płakał

Może twoim obowiązkiem. Nie uważam żeby to była najstraszniejsza tragedia jaka dotknęła ludzkość. Wiesz ilu ludzi dziennie umiera w Korei Północnej ?
Tylko Smoleńsk, Kaczyscy - rzygać się chce.

W ubiegłum stuleciu - za Edwarda Wspaniałego - kwiecień ustanowiono miesiącem pamięci narodowej. To przykre /lub chichot historii/, ale JP II i tragedia smoleńska wstrzelili się dokładnie w termin święta ustanowionego z inicjatywy PZPR. Cieszy, że PiS-partia kultywuje stare tradycje, nawiazując do PRL-owskich obchodów zapewniając współcześnie bogoojczyźnianą oprawę. Nic się nie zmieniło od lat. Z wyjątkiem polityków, ktorzy wraz z wielebnymiwystepują w roli celebrytów. Łza się w oku kręci.

Żenujący poziom rozumowania - właśnie jakby żywcem wyjęty z wczesnego Gomułki. Jeśli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy uchwałą a tragedia śmierci, które miały miejsce naprawdę - ten jest biedny intelektualnie.

Poziom rozumowania i rozwój intelektualny czerpię garściami z zachowań współczesnych polityko-celebrytów. Potwierdzam - jest żenujący.

Nie mamy się czym martwić jeszcze nam zostało ponad 400 k****nów

Zgodzę się z Kaputkiem, historia jest po to aby wyciągać z niej wnioski. Jak można cały czas żerować na katastrofie i tragedii, panu J.K. nie chodzi o tragedię jaka spotkała wszystkich, którzy stracili swoich bliskich pod Smoleńskiem , on celebruje tylko swój ból, i na pamięci po braci próbuje budować swój elektora. Nie podoba mi sie pomysł aby w każdym mieście była ulica im Lecha i jego pomnik, epoka kultu jednostki szczęśliwie jest za nami. Patrzmy przed siebie, pamiętajmy o tym co za nami ale ...

Jeżeli z domu wyniosło się wiarę w św Piotra to szanuje się pamięć innych zmarłych. Natomiast jeśli delikwentom wbito w głowę przeświadczenie o świętości Włodzimierza Ilicza to jest się kundlem nie Polakiem.