To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nyski Festiwal Filmowy w innym terminie

FOT. NFF

Miłosnicy kina szykowali się na projekcje 18. Nyskiego Festiwalu Filmowego, który odbywa się na pograniczu polsko-niemiecko-czeskim. Festiwal miał rozpocząć się 18 maja. Z powodu pandemii przesunięto go na wrzesień.

Jak informują organizatorzy, wyselekcjonowane do tegorocznej edycji filmy będzie zobaczyć od 16 do 19 września. Także część wydarzeń towarzyszących zostanie przeniesiona na ten termin.

Organizacja Nyskiego Festiwalu Filmowego z udziałem ponad 20 różnych miejsc w trzech krajach już w normalnych warunkach stanowi nie lada wyzwanie“ - wyjaśnia Ola Staszel z t zespołu kierującego festiwalem.

W porozumieniu z partnerami i sponsorami podjęto  więc decyzję o przesunięciu programu festiwalu na późniejszy termin we wrześniu

Nyski Festiwal Filmowy od 2004 roku prezentuje w regionie trójstyku Polski, Czech i Niemiec aktualne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe.  Festiwal stanowi kulturowy pomost dla fanów filmu i kin artystycznych z trzech sąsiednich krajów oraz ważne miejsce spotkań dla krajowych i międzynarodowych twórców filmu oraz przedstawicieli przemysłu filmowego.

Oprócz trzech konkursów i różnych cykli filmowych, które prezentują stosunki i związki między narodami Europy Wschodniej oraz rzucają filmowe spojrzenie na przeszłość i przyszłość, w międzynarodowym programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące: koncerty, spotkania literackie, wystawy i imprezy. Wrześniowy program Festiwalu poznamy 18 maja.