To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nowiny Jeleniogórskie mają 60 lat!

Nowiny Jeleniogórskie mają 60 lat!

3 kwietnia 1958 roku ukazał się pierwszy numer „Nowin Jeleniogórskich”. Z okazji 60-lecia tytuł wpisanego w historię regionu przygotowaliśmy szczególną niespodziankę. W najnowszym, urodzinowym wydaniu naszego tygodnika, z 3 kwietnia 2018 r., umieściliśmy specjalny dodatek jubileuszowy, a w nim całe, archiwalne, pierwsze wydanie NJ z 3 kwietnia 1958 roku!

To gratka nie tylko dla wiernych Czytelników "Nowin Jeleniogórskich", ale i miłośników historii regionu, którego kulturę współtworzy nasze czasopismo. W „Nowinach Jubileuszowych” przeczytać można także wspomnienia jednego z założycieli NJ. Przypominamy również nieco anegdot z redakcyjnej kuchni oraz kilka wyjątkowych zdjęć z redakcyjnego albumu. Zapraszamy do lektury!

Uwaga! W piątek, 13 kwietnia 2018 r., o godz. 17.00 w jeleniogórskiej galerii BWA odbędzie się otwarte spotkanie z okazji 60-lecia „Nowin Jeleniogórskich”. Z przedstawicielami redakcji będzie można porozmawiać o współczesnym dziennikarstwie i roli, jaką pełnią lokalne czasopisma, ich działalności, kondycji oraz wyzwaniach, przed jakim stoją. Gorąco zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych!

Komentarze (28)

do redakcji : czy są gdzieś zarchiwizowane cyfrowo wszystkie roczniki ? jesli tak, to czy są gdzieś dostępne ??

Trybuny Ludu i Czerwonego Sztandaru już niema - a Nowiny Jeleniogórskie wciąż istnieją ... ot, taka ciekawostka!

Owszem, są:

www.jbc.jelenia-gora.pl/dlibra/publication?id=1278&from=&dirids=164&tab=...

O szczegóły możesz również zapytać w Książnicy Karkonoskiej. Z tego, co wiem to tam digitalizują kolejne wydania (ostatnie bodajże z 2015 r.)

Miłej lektury!

Następnej 60-tki! Wszystkiego najlepszego!!!!!!!

.....a gdzie byly drukowane pierwsze numery,to mala garstka osob wie,to byly piekne czasy w drukarni przy ul.Konopnickiej,pozdrawiam wszystkich pracownikow drukarni,,,

czy wejście do drukarni było między Konopnickiej a kościołem po prawej ? tam chyba niby galerię zrobili ??

Czy ktoś pamięta na ostatniej stronie był komiks pt.Karolina wzywa pomocy.Byla tez relacja Zly to był Kaczowka.

jak chodziłem do podstawówki to w kiosku były długie kolejki po Nowiny.

NJ trzymają poziom. Fotoreporterów na pewno mają lepszych od jelonki szczególnie ten Lukasz robi fajne reportarze.

wszystkie numery do 2015 w jeleniogórskiej bibliotece cyfrowej. poszukajcie

6o lat indoktrynacji i prania mózgów !!!

,, Pamietam,pamietam.Moje szczere Gratulacje,emeryt

Lubie sobie zajechac moja nowa Bmw we wtorek rano po gazetki i przy kawusi poczytac albo na kibelku u mojej kochanki bo ona tez kupuje ;)

Oczywiście kawusia zbożowa, a w kibelku miast papieru toaletowego na gwoździu - NJ. Ech ustawiony, ty to masz klawe życie.

Zapomniałeś dodać, że ta nowa niby bmka, to tak naprawdę 15-letni passat w kombi i w dieslu. :)

To jasne,że twoja kochanka też kupuje. Przecie kości na zupe i śledzie trza w coś zawinąć ...

Brawo Nowiny! Właśnie rozpoczynacie kolejną sześćdziesiątkę :)

Gadzinówka! Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Stara reżimowa tuba propagandowa - najwyższa pora umierać!

,, jestem starszy od Nowin i rowniez jest mi dobrze. Za moich czasow to Nowiny mialy lepszy Papier, nie twardy, delikatny

Bo to był organ pzpr-owski, czego redachtory teraz się wypierają. Ale ciągoty lewicowe ciągle aktualne[stara miłość nie rdzewieje]

Tak jest, lewacka linia programowa utrzymana! Kiedyś towarzysze Gomułka i Cyrankiewicz, dzisiaj lansik bolszewików Kwaśniewskiego z Czarzastym. A chwilę temu funkcjonariuszka na odcinku kultury Potoczak Pełczyńska w ramach ideologicznej walki z katolicyzmem wydaliła z siebie tekst pt."Święta coraz bardziej laickie?" Nihil novi sub sole.

Teraz te sukinsyny mają w dziubdziuś ideologię, zamienili legitymacje partyjne na książeczki czekowe, uwłaszczyli się na majątku narodowym i śmieją się Polakom w nos, a gruba krecha i okrągły żłób zapewniły im bezkarność!

,moja sp.Nieboszczka,zawsze czytala "nowinowe" nowosci z horoskopu i tylko,to moja sp.Katarzyne interesowolo w tej gazecie

,,do-grzecho, miro, zbycho ,...i jeszcze,1 do was,nie narzekajcie,Bo gdyby nie Nowinowi Redaktorzy to,to warszawa,by nas zameczyla swoja "warszawska gazeta"

Jesteś Polakiem? Kochasz Polskę? - czytaj Nasz Dziennik, słuchaj Radio Maryja, oglądaj TV Trwam.

Prawdziwy Patriota oddaje jeszcze biło-czerwone stolce. Jak je wytworzyć? Dowiesz się na najbliższej plebanii.

Masz refleks...