To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Noc Sylwestrowa w Jeleniej Górze

Noc Sylwestrowa w Jeleniej Górze

Prezydent Jeleniej Góry i Muzyczne Radio zapraszają na sylwestrową zabawę i powitanie nowego 2020 roku na Placu Ratuszowym. Wielka plenerowa impreza z gwiazdami estrady potrwa sześć godzin bez przerwy. Organizatorzy zapowiadają gorącą zabawę. 

Zgodnie z ideą prezydenta miasta tradycyjne imprezy sylwestrowe organizowane w sercu miasta, mają mieć charakter i odpowiedni rozmach. Tegoroczna przyciągnąć ma na rynek i rozbawić trzy pokolenia mieszkańców i gości Jeleniej Góry.

Muzyczny maraton zainicjuje 31 grudnia 2019 r. o godz. 20.00 DJ, serwujący publiczności muzykę lat 80. i 90. Oficjalne rozpoczęcie głównej części wydarzenia zaplanowano na godz. 21.00. Blok koncertowy zacznie się bigbitowo od występu legendarnego zespółu Trzy Korony, założonego przez słynnego Krzysztofa Klenczona, znanego z „Czerwonych Gitar”. Trzy Korony nagrały takie przeboje, jak „Kwiaty we włosach”, „Biały krzyż” czy „Dziesięć w skali Beauforta”.

Około godz. 22.00 scenę przejmie formacja Sumptuastic. Usłyszymy m.in. „Kołysankę”, „Za jeden uśmiech twój” czy „Dla Ciebie”. W sylwestrową noc zespół obchodzić będzie swój jubileusz 20-lecia działaności i z tej okazji wystąpi w oryginalnym składzie z początków swojej kariery.

Do wejścia w Nowy Rok przygotuje widzów międzynarodowa gwiazda lat 90-tych – NANA (na scenie od od. 23.15). NANA znany jest z takich hitów, jak „Lonely”, „In My Dreams”, „He’s Coming” czy „Remember The Time”. Podczas jego koncertu w trakcie sylwestowej imprezy pod berlińską Bramą Brandenburską, bawiły się setki tysięcy widzów zgromadzonych przed sceną.

Tuż przed północą życzenia mieszkańcom złoży prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, a Nowy Rok przywitany zostanie pokazem laser show i okolicznościowymi koszulkami dla najlepiej bawiących się pod scena. Tuż po północy za konsoletą na scenie pojawi się Maciej Wowk DMC, co znaczy, że publiczność uraczona zostanie festiwalowymi hitami muzyki elektronicznej 2019.

Poniżej odnośnik do filmu z imprezy pod Bramą Brandenburską w Berlinie, której gwiazdą był NANA.

SWJGMW

sylwester_2019_w_jeleniej_gorze.jpg
See video

Komentarze (11)

Nie będzie fajerwerków ale zapite Janusze ,karki , i wszelka hołota bedom se szczelać.

Zwierzęta ,ludzie starsi przykuci do łóżka też będą cierpieć.

Janusz to dopiero jest z ciebie analfabeto!!!

+1

A ja bende szczelał z kaniflorkuf i jest jeszcze u mnie dwa granaty w śfiontecznym odzieniu...

Super zespoły. Będzie zabawa. A ponurakom przeztwe życzy Zenek.

W jeleniej patologia można dostać po głowie

Panie redaktorze , piosenki pt. Kwiaty we włosach oraz Biały krzyż wykonywały Czerwone Gitary a nie Trzy Korony. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

super, że nie będzie fajerwerków! inteligentni ludzie mogą bawić się doskonale bez huku!

Inteligentni ludzie nie chcieliby również przez cały rok wdeptywać w psie i kocie kupy i słuchać szczekania, piszczenia i wycia psów w mieszkaniu obok.

no pewnie, więc edukujmy :-)

Bez sztucznych ogni to nie impreza sylwestrowa :-(