To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Noc Muzeów ze Sztuką ulicy

Noc Muzeów ze Sztuką ulicy

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, które dopiero co otworzyło drzwi dla gości (po zamrożeniu koronawirusowym), zdecydowało się na organizację Nocy Muzeów. Skromnej, ze względu na szczególne okoliczności, ale przywracającej instytucję do możliwego życia. Oczywiście z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów bezpieczeństwa, związanych trwającym sanem epidemii. Muzeum odwiedzić będzie można nocą, już w najbliższą sobotę, 16 maja.

Od godz. 18.00 do 24.00 trwać będzie bezpłatne, nocne zwiedzanie ekspozycji muzealnych. Szczególną atrakcją przygotowaną specjalnie na tegoroczną Noc Muzeów, będzie wystawa Street Artu „Sztuka ulicy: Rio de Janeiro i Łódź”, którą obejrzeć będzie można tylko w tę sobotę.
Wystawa przygotowana została w ramach projektu edukacji globalnej: Build Solid Ground i udostępniona za pośrednictwem Kampanii Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu przez Fundację „Kultury Świata”. Więcej o ekspozycji „Sztuka ulicy: Rio de Janeiro i Łódź” na planszy, którą publikujemy poniżej.

Gospodarze instytucji, zapraszając do uczestnictwa w Nocy Muzeów, przypominają o zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa związanych z nieustającym zagrożeniem koronawirusem - zachowaniu odpowiednich odstępów podczas zwiedzania, posiadaniu założonych maseczek oraz dezynfekcji rąk i używaniu rękawiczek. Więcej na temat obowiązujących zasad udostępniania na stronie internetowej Muzeum Karkonoskiego (w zakładce „dla zwiedzających”) oraz w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.

Wystawa Sztuka ulicy.jpg

Komentarze (3)

Poziom sięgnął ulicy .

SZTUKI już dawno umarła jest tylko popkóltóra .....

sorry miało być SZTUKA