To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Niezłe żniwo policyjnej akcji

Niezłe żniwo policyjnej akcji

„Łyse opony to śmierć” - pod takim hasłem lwóweccy policjanci prowadzili wczoraj akcję na lwóweckim rynku. Mimo, że miała charakter typowo edukacyjny nałożono kilka mandatów i zatrzymano dwóch pijanych kierowców.

– Chcieliśmy powiadomić mieszkańców Lwówka Śląskiego, że będziemy sprawdzali stan techniczny pojazdów a przede wszystkim bieżniki opon, mimo nagłośnienia kilku kierowców zostało ukaranych – mówi Marek Madeksza rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

O prawdziwym pechu może mówić dwóch mieszkańców Lwówka Śląskiego. Jeden został zatrzymany do kontroli dlatego, że jechał bez świateł. Kiedy zjeżdżał na parking zarysował jeden z samochodów. Po chwili okazało się, że każde koło w samochodzie jest inne. Kiedy policjanci przystąpili do kontroli okazało się, że nie miał on prawa jazdy. A gdyby tego było mało, był pod wpływem alkoholu. Stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a jego sprawa została skierowana do sądu.

Policjanci od godziny 11 do 14 skontrolowali 28 samochodów, ujawniono 8 wykroczeń, nałożono 7 mandatów o łącznej wartości 900 złotych, zabrano trzy dowody rejestracyjne za zły stan techniczny samochodu i wpadło dwóch pijanych kierowców.

Policjanci w czasie akcji rozdawali kierowcom ulotki, długopisy, miary do bieżnika opon, skrobaczki i wiele gadżetów. Organizatorem akcji byli policjanci, urząd miasta w Lwówku Śląskim, jeleniogórski WORD, ratownicy PCK i adepci ze szkoły policyjnej w Lubomierzu, którzy rozdawali na lwóweckim rynku ulotki przechodniom.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Komentarze (3)

Jaki "pech" ... Wg autora tekstu; k****n bez prawa jazdy i pijany jak zostanie złapany to ma PECHA, a jak nie zostanie złapany to jest OK !?

"...nie miał on prawa jazdy...""Stracił prawo jazdy..."