To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nieśmiertelny Czechow w Norwidzie

Fot. Teatr im. C.K. Norwida

Dwa żarty sceniczne – jednoaktówki Antoniego Czechowa „Niedźwiedź” i „Oświadczyny” zaprezentowano na inaugurację sezonu 2018/2019 w jeleniogórskim Teatrze Norwida. Premiera miała miejsce na scenie Kina Grand 29 września.

Przedstawienie jest dynamiczne, pełne zabawnych sytuacji. Akcja toczy się w stylowym wnętrzu, stylizowanym na salonik w ziemiańskim średniozamożnym domu na rosyjskiej prowincji końca XIX w. Publiczność reagowała żywiołowo, wszak groteskowe, absurdalne czechowowskie sytuacje niezmiennie prowokują do śmiechu, ale i refleksji nad zagadką natury ludzkiej.

W spektaklu "Niedźwiedź, Oświadczyny" występują: Magdalena Kępińska, Marta Kędziora, Jacek Grondowy, Andrzej Kępiński, Kazimierz Krzaczkowski, Bogusław Siwko. Reżyserował mieszkający w Gruzji Azer, Turgay Velizade, autorką scenografii jest debiutująca w tej roli Sara Sulej.

Przed pierwszą premiera sezonu, przed spektaklem dyrektor teatru, Tadeusz Wnuk witając publiczność w „metafizycznej atmosferze” zapowiedział cztery premiery zaplanowane na najbliższe miesiące i złożył wszystkim życzenia artystycznych wrażeń w teatrze. Nowy sezon można uznać za rozpoczęty!

Czechow w Teatrze Norwida (1).jpg
Czechow w Teatrze Norwida (2).jpg
Czechow w Teatrze Norwida (3).jpg
Czechow w Teatrze Norwida (5).jpg