To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nie pojedziesz pociągiem do Harrachova, Lichkowa i Goerlitz

Nie pojedziesz pociągiem do Harrachova, Lichkowa i Goerlitz

Zapadła decyzja o zawieszeniu połączeń międzynarodowych na Dolnym Śląsku. Od poniedziałku (28 grudnia) Koleje Dolnośląskie wstrzymują ruch pociągów transgranicznych w regionie. Zmiany to efekt trwającego stanu zagrożenia epidemicznego. 

Decyzja o czasowym wstrzymaniu kursowania pociągów to efekt porozumienia z organizatorami ruchu w regionach przygranicznych Czech i Niemiec oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada za organizację transportu kolejowego w regionie. Zawieszenie obejmuje wojewódzkie połączenia pasażerskie.

 

- Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu połączeń międzynarodowych po konsultacji z władzami samorządowymi. Stale monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, która wymusza na nas konieczność wprowadzania zmian w rozkładzie. Zachęcamy pasażerów do sprawdzania rozkładów jazdy przed podróżą – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Pociągi nie będą kursować w sumie na trzech liniach transgranicznych. Wprowadzone zmiany obejmą połączenia ze Zgorzelca do Goerlitz oraz z Międzylesia do Lichkova. Utrzymane zostaje zawieszenie kursowania pociągów na linii ze Szklarskiej Poręby do Harrachova, które zostało wprowadzone wraz z nowym rozkładem jazdy. Wyjątkiem są dwa odcinki, które będą obsługiwane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Z przyczyn technicznych, ruch pociągów zostanie utrzymany na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec.
Wszystkie zmiany mają charakter czasowy, a okres ich obowiązywania będzie zależał od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

 

W związku ze zmianami w kursowaniu pociągów transgranicznych wstrzymana została przedsprzedaż biletów relacyjnych obejmujących zawieszone trasy. Osoby, które wcześniej nabyły bilet na przejazd wspomnianymi odcinkami po 28 grudnia 2020, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

 

W sprzedaży bez zmian dostępne są bilety bezrelacyjne w ofertach „Euro-Nysa-Ticket” i „KD+Czechy”. Pasażerowie są informowani o ograniczeniach w podróży przez granicę państwa. 

Komentarze (51)

uważam ze KD jest zarządzane przez Bandę D E b i l i namaszczonychnprzez marszałka przybyła! Szkoda ze na naszym terenie nie ma kolei czeskich albo niemieckich!

najważniejsze że udało si zaorać linię na zadziubdziuś, czyli do lwufka - szkoda hajsu na wsioków

Przecież wiadomo, że wsiocław to główny śmietnik dolnośląskiej ziemi. Brud, smród, prostactwo. Nie wielu zostało rodowitych wrocławiaków. Miłych, kulturalnych i przede wszystkim inteligentych. Większość to hołota z zabużańskich wsi. Pato-kołchoz. Wstyd mieć taką stolicę województwa.

Koleje Dolnośląskie wstrzymują od poniedziałku ruch pociągów do Czech? Przecież te pociągi nie jeżdżą już od 2 miesięcy! Czy ta kłamliwa spółka cokolwiek zrobiła dobrego? Oni umieją tylko wstrzymywać, zawieszać, likwidować i zasyfiać fora spamem!

Umieją też okradać pasażerów. Na przykład żądają 2 razy większą opłatę za bilet Euronysa a nawet nie chce im się uruchomić pociągów do Czech. Lepiej pojechać do Czech i tam wsiąść do pociągu i dać Czechom zarobić.

Tak jak piszą poprzednicy, Koleje Dolnośląskie ciągle bezczelnie okłamują pasażerów. Tak było w przypadku linii lwóweckiej, gdzie tłumaczyli że nie oni ponoszą odpowiedzialność za zlikwidowanie pociągów tylko ktoś inny, i tak samo jest w przypadku pociągów do Czech, że ciągle zwalają winę za zlikwidowanie pociągów na Czechów. A tymczasem jak wygląda prawda można przeczytać tutaj: facebook.com/groups/404565303085703/permalink/1545516812323874/ . W skrócie: Czesi chcieli jeździć a to marszałek Przybylski zlikwidował połączenia, pozbawiając nawet Polaków możliwości dojazdu do Jakuszyc, a winę zwalił na Czechów. Tutaj jeszcze macie oświadczenie czeskiego organizatora pociągów, z którego też jasno wynika kto obciął te pociągi: scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/128435635_3811390858880394_1231930287481225127_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=0FXmHuHzKb0AX_XISHY&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=548f56cecc46f741d22d6508c78ca094&oe=5FECCF0E . Podobnie wcześniej marszałek wypiął się na linię do Lwówka, gdzie zlikwidował wszystkie pociągi, a winą za brak remontu linii obarczał z kolei PLK. Tymczasem prawda jest taka, że ta linia mogła i powinna być wyremontowana z pieniędzy RPO, których dysponentem jest marszałek, ale marszałek wolał wydać kilkakrotnie większą kasę na remont linii do Sobótki a w przypadku linii do Lwówka wciska kity, że to nie jest jego działka. Nie wierzcie tej spółce i marszałkowi, bo ciągle okłamują mieszkańców!

I tak kd bardzo slaby poziom prezentują konduktorzy sa bardzo nie uprzejmi cwaniaczki

Koleje Dolnośląskie i kolejny skandal. Nie ma jak dojechać do Jakuszyc w Góry Izerskie w okresie świątecznym, bo ta chora spółka zawiesiła wszystkie pociągi nawet na odcinku polskim wykorzystując pretekst koronawirusa. Stawikowski - czy ty błaźnie nadal nie jeździsz pociągami? A co do biletu euronysa to oni powinni zwracać za każdym razem pasażerowi nadpłatę czyli różnicę pomiędzy ceną biletu u nas i u Czechów. Bezczelne złodzieje z KD tylko kombinują jak się nachapać kasiory od pasażerów a nawet nie raczą uruchomić pociągów na swoim odcinku linii.

Pociągi do Lichkowa można zawiesić bo tam i tak nikt nie jeździ. Szczególnie dotyczy do pociągu z Wrocławia do Pragi, który od początku jeździ pusty. Ze Zgorzelca do Gorlitz też już dawno powinny zostać zawieszone, zresztą Zgorzelec to samo menelstwo i strach tam nawet puszczać pociągi. Natomiast do Jakuszyc i Harrachowa należy przywrócić pociągi bo zaczął się sezon turystyczny i narciarski i mnóstwo ludzi jeździ w góry. Problem tylko w tym, że urzędasy w Kolejach Dolnośląskich góry znają tylko z pocztówek.

A kiedy ktoś zawiesi tego i d i o t ę marszałka i b ł a z n a prezesa Kolei Dolnośląskich, który od 20 lat nie jechał pociągiem? Na Święta nie ma jak dojechać do Jakuszyc bo "geniusze" intelektu zawiesili wszystkie pociągi. Tacy d e b i l e rządzą koleją w województwie.

Koleje Dolnośląskie to największe gó.wno na dolnośląskich torach. Brud, smr.ód, wszystko zar.zygane knyszą przez wieśniaków z Wsiocławia. Na dodatek likwidują linie kolejowe (np. niedawno zaorali linię do Lwówka). Ta spółka powinna zostać ZLIKWIDOWANA!

Leczyć się psychopaci. Psychicznie, a nie komentować...

Dla ciebie szkoda pieniędzy na leczenie. Tylko utylizacja takich śmieci.

Naprawdę niepotrzebnie potwierdzasz diagnozę. Ja to wiem i zapraszam. Małe szanse ale mogę spróbować...

Widzę że masz jakąś traumę z gwałtem w szkole, prawie mi cię żal idioto. Śmierdzi ci gównem bo masz ciągle ryj otwarty. Poproś starego żeby po wyjęciu fіuta z twego tyłka mył go zanim ci zapakuje w japę. To rozwiąże problem...

Jednak szansy nie widzę. Zapraszam na zastrzyk. Taki eutanazyjny....

Nic dziwnego, że brak ci części mózgu bo przez pierwsze miesiące wisiałeś w kondomie za oknem i co było u ciebie wartościowego, to szczury wyżarły.

Już pisałem że wiem o twoim ciężkim stanie. Nie musisz więcej demonstrować tych objawów...

Tak jak pisałem, matka by cię wieszakiem wykastrowała gdyby wiedziała jaką kupę urodzi.

Naprawdę, uspokój się już!

Przestaniesz w końcu spamować i obrażać, góԝniarzu?

Dobrze, już nie będę cię drażnił. Tylko uspokój się wreszcie i przyjdź jak najprędzej...

Trochę to trwało, ale w końcu zrozumiałeś, że nie jesteś tutaj osobnikiem pożądanym. Żebym więcej cię tu nie widział, zakało internetu.

Mój Drogi Pacjencie, samozachwyt nad naklikanymi sobie samemu plusikami to wystarczający powód do leczenia klinicznego w specjalistycznej placówce zamkniętej. Nie zwlekaj...

Tak myślałem, że jeszcze tu napiszesz, wsiocławski świrze. Po raz kolejny potwierdziłeś moje przypuszczenia. Minusy dostajesz od innych za skrajny de bilizm, jak zresztą na wszystkich portalach na których trollujesz. Tego się już nie leczy, to się utylizuje.

chyba już zrozumiałeś że potrzebujesz pomocy psychicznej

zamiast matczynej miłości w dzieciństwie, doznałeś ojcowskiej miłości z penetracją doopy, ty obrośnięty łopaciarzu.

To może teraz ja zaszczekam, a ty na pewno odniesiesz się do treści: hauhauhauhau... Proszę o komentarz...

tobie to nawet koza by duрy nie dała. wsadzasz swojego śmierdzącego fіuta w zardzewiałą rurę wrocławski zаsrаńcu, bo na więcej nie zasługujesz!!!

Widzisz, jak cię znam... Który z moich kolegów prowadzi twój przypadek?

Dobrze, że się z tym pogodziłeś bo na bank nic nie zmienisz. I możesz tu dalej pisać swoje gorzkie żale ale pamiętaj- człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy.

hahahahaha!!

wszystko z tobą ok? zachowujesz się jakby cię za dzieciństwa w betoniarce kołysano.

Mogę spróbować ratować, ale zalecałbym utylizację...

Twoi starzy muszą mieć duże pole... Skoro wyhodowali takiego buraka jak ty.

widzę że ty naprawdę nie jesteś świadomy swojej psychicznej choroby

Oczywiście że nie jest.Zobacz jego wpisy po artykułami o kolei na tym portalu i na jelonce.Tylko chory człowiek może w kółko te same wyzwiska kopiuj wklej robić.

Tak, to jest ten słynny wsiocławski troll, który zaśmieca wszystkie portale hejtem i wyzwiskami. Tutaj podpisuje się jako "Lek. med. spec. psychiatra", a jego samego powinni leczyć, chociaż najlepiej by było go zutylizować i byłby spokój raz na zawsze z tym świrem.

Oczywiście że to on. Mam niezły ubaw z tego psychicznie chorego trolla z Wrocławia, który ciągle kopiuje i wkleja te swoje chore bzdety. Na "Gazecie Wrocławskiej" całe święta spamował artykuły o kolei i wszystkie hurtem wyleciały do kubła na śmieci. Normalnie poj.eb do kwadratu!

Oo, soclib nadałby się na marsz wściekłych macic.
Dobrze operuje ****skim slangiem.

Zapytaj śmieciu matkę, ile śniegu między kopyta napchała, że takiego bałwana jak ty urodziła. Byłeś zimny i śliski po porodzie więc wypadłeś jej z rąk na posadzkę. Kupę masz zamiast mózgu i aż dziw bierze, że umiesz pisać.

takich komentarzy nie może dodawać ktoś kto nie ma kupy zamiast mózgu. I tylko trzymać kciuki żeby w końcu ktoś ci tą kupę wypatro szył....

Żałosny jesteś kozojebie z tymi smutnymi skwarami, nawet Strasburger wali lepsze suchary. I pamiętaj- zamykaj ryja żeby smród po górach się nie rozchodził! Rżnij swoje barany bo jesteś piеrdolcem, masz na mordzie wypisane upośledzenie i tylko to ci zostało. Chóј ci w oko bo w duрę miałbyś przyjemność.

Powtórzę; oby ktoś ci łeb roz j***l jak najprędzej

Mam nadzieję, że twoja matka zdechnie w męczarniach, twojego starego zaјеbie jakiś przydrożny żul, a ciebie kiedyś ktoś znajdzie i zostanie tylko mokra plama przy krawężniku.

Koleje Dolnośląskie Legnica? SKANDAL ZA SKANDALEM.
To,że brakuje maszynistów nie znaczy,że Ci którzy jeżdżą będą stosowali przepisy z nieba wzięte? idąc śladem tej interwencji i takiego rozumowania,to powinni wyrzucać też tych z telefonami komórkowymi,których akumulatory częściej wybuchają od tych z wózka,poza tym jest ich sporo w każdym kursie,a nie sporadycznie jak w przypadku hulajnogi,czy wózka inwalidzkiego,bądź roweru? który to numer regulaminu wspomina o wózku i zakazie, a który o rowerze elektrycznym,a wózek inwalidzki to doczepiamy z tyłu za pociągiem???

Wypowiem sie tzw skrótem myślowym... Transport publiczny jest transportem publicznym i ma obowiązki... Ten "mądry" rzecznik KD pewnie już by nie rozróżnił roweru od roweru hybrydowego... Tydzień temu jechałm KD z JG do Wrocka i conajmniej w jednym wagonie było kilka elektrycznych hlajnog i tam one przeszkadzały, mimo że mniejsze od bicykli i złożone leżały pod siedzeniami... Oczywiście rozumię, że Wrocław ma kompleksy WSI!, ale dziennie jest więcej wypadków we Wro niz z pożarem hulajnog w ciągu 10 lat. A tak na marginesie, jak raz w roku kozystam z usług przewoźnika, to teraz w JG po wejściu do pociągu KD, każe maszyniście czekać aż zapoznam się z regulaminem, no to kilka minut... Maszynista ma jechać bezpiecznie!!! To co powiedziałem nie znaczy, że zgadzam się z zachowaniem tego pana! Może jednak niech KD zacznie oferować usługi a nie kończyć pracę o 18 - tej....!

Obserwuję ****skie zachowania konduktorów KD w pociągach prawie każdego dnia na trasie Legnica - Wrocław. Za co oni chcą podwyżki? Za nieprofesjonalizm i brak kultury?

Dobrze opłaca się wysoko wykwalifikowaną kadrę, a nie prostaków wziętych prosto z ulicy, którzy zupełnie do niczego się nie nadają.

Brak kultury to znak firmowy obecnych czasów.

Nie popisuj się swoim chаmstwem, prostaku.