To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nauczycielka katem czy ofiarą?

Nauczycielka katem czy ofiarą?

- Byłam sama a to dziecko uciekało – mówi nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Dodaje, że czuje się mobbingowana w szkole.

Nauczycielkę zarejestrowała kamera monitoringu, jak ciągnęła po korytarzu dziecko. Murem za nią stanęli nauczyciele i rodzice innych dzieci. Twierdzą, że chłopiec nieustannie sprawia problemy wychowawcze: wyzywa nauczycieli, grozi innym dzieciom. Pojawia się pytanie, kto jest ofiarą tej sytuacji?

Więcej na ten temat w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 22/10.

Przeczytaj także:

Skandal w SP 13 - kolejne uaktualnienie

Co się dzieje w 13?

Komentarze (120)

Nie widzę nic strasznego w tym filmiku:) Moje dziecko też czasami sie wyrywa, gdy idziemy chodnikiem i też musze go mocniej przytrzymać i "ciągnąć" za sobą - DLA JEGO BEZPIECZENSTWA!!!

Dwoje rozszalałych dzieci - jedna Pani. Słuszna reakcja nauczyciela. A swoja droga to ten chłopak, jak juz wiemy Sylwek, pewnia miał niezłą frajde z takiej przejażdżki. Dlaczego nikt nie pomógł Pani???
Widzimy obojętnie patrzącą Panią siedząca na ławeczce.

drobna różnica - to jest nauczycielka a nie rodzic !!!!!!!!

tak to właśnie jest. bezstresowe wychowanie, dzieci od najmłodszych lat robią co chcą, i co pózniej z tego wyrośnie? jest coraz gorzej, a gdy rodzicą się zwróci uwage to wtedy wojna,

Jeśli wiedziałabym,że mam "trudne" dziecko,z problemami, które potrafi wybiec ze szkoły bez opieki to wolałabym, by je pani ciągnęła do klasy, dla jego własnego bezpieczeństwa! Lepsze to, niż miałoby mi np. wpaść pod samochód! Gdyby dziecko zachowywało się normalnie, nie trzeba byłoby go ciągnąć, przecież reszta klasy spokojnie SAMA, bez ciągnięcia wróciła na lekcję! Co pani miała zrobić? Ja na jej miejscu zachowałabym się tak samo! Problem w tym, że dzisiaj nauczycielowi nic nie wolno robić, można go zwyzywać, zlekceważyć, można rzucić się w histerii na ziemię, a w nagrodę dziecko ma być przytulone i nagrodzone kolorowanką jak to robi kochana nasza pani dyrektor!

haha, dobre sobie, a jak niby miała go ciagnać skoro się wyrywał?! jestem matką i niejednokrotnie sama łapałam rozrabiających gnojków pod szkołą aby ich do gabinetu dyrektora zaciągnąć i też sie wyrywali i musiałam się wysilić aby ich utrzymać.

Pani dyrektor! Nasze dzieci Panią widziały, kiedy wyjrzała Pani ze swojego gabinetu i szybciutko zamknęła drzwi! Czemu nie podbiegła Pani i nie przytuliła chłopca? To dopiero byłoby nagranie!!! Ładnie to tak udzielać mądrych rad o dobroci i przytulaniu i absolutnie się do nich nie stosować? Czemu nie pomogła Pani temu biednemu dziecku, które na Pani oczach było ciągnięte za rękę?(czasami nogę ;) )
A jak Pani pomogła naszym dzieciakom z tej klasy, gdy na wywiadówce skarżylismy się, że boją się Sylwka? Postraszyła Pani nas, rodziców rozwiązaniem klasy jak nam się dzieci z Domu Dziecka nie podobają. Brawo! Większej obłudy jak żyję nie widziałam!

Ciekawi mnie pewna sprawa!
Pani Dyrektor chciała pomóc temu dziecku i zaszkodzić pani nauczycielce- niestety zaszkodziła dziecku a ta nauczycielka zaszkodziła sama sobie- z pomocą tej pseudo dyr.
Niestety ten sposób nie powinno się traktować dziecka z podstawówki, młodzieży z gimnazjum itd.Dziecko może wiele(jeżeli sobie na to pozwolimy) My jako nauczyciele możemy wspomagać rodzica!!! i tyle!!W przypadku gdy dziecko jest agresywne, absolutnie nie reaguje na wychowawcę natychmiast powinna nastąpić interwencja dyrektorki, pedagoga- to ci ludzie powinni podejść do tej kobiety i DZIAŁAĆ
! A nie zgrywać film i cieszyć się z bezradności koleżanki koleżanki

Zaraz znowu zacznie się wypowiadać jakaś nawiedzona matka. Niech tylko wróci z pierwszej zmiany. Będzie anonimowo pouczać i strofować pod dwudziestoma nickami. W tej szkole trzeba nowego dyrektora, który uspokoi i nauczycieli, i nawiedzonych rodziców. Nauczycielkę, która ciągnie dziecko także. Jeśli nie rozumie, że tak się nie postępuje, powinna zmienić zawód. Dyrektorce trzeba podziękować w trybie natychmiastowym, bo rozbija szkołę i niszczy ludzi.

Przy tym wszystkim nie zapomnijmy o tym chłopcu, który zapewne niczego dobrego od swoich rodziców nie zaznał w życiu. Skoro wyzywa, to go też wyzywali. Są procedury i odpowiednie środki, aby jeszcze mu pomóc, wysłuchać i faktycznie przytulić. W domu dziecka na pewno mu nie pomogą, tam się tylko dyscyplinuje dzieci. A za chwilę wyrośnie z niego przestępca, którego nikomu nie będzie żal.

To nauczycielka ma lekcje z dziećmi,
a nie Dyrektorka.!!!! To Dyrektorka jest mobingowana, zastraszana i szkalowana przez nauczycieli, i przewodniczącego ZNP Pana Hubnera, który ma już siedzibę w Szkole Nr 13 !!??

Przeciez ona go nie ciagnela tylko trzymala LOL.Ale afere robicie z niczego

dzisiaj o 17 10 na tvn 24 beda mowic o tej nauczycielce

Kat, to mocne słowo i sądzę, że redaktor Zapora nadużywa tego słowa, albo też nie rozumie jego znaczenia (film). Niestety redaktorzy NJ zaczynają się chyba ścigać w sprowadzaniu tygodnika NJ do poziomu tandetnego szmatławca, który z byle g..na zrobi niebotyczną sensację (banlomat wypchany kasą, policyjne auta które z powodu akumulatora są szmelcem, czy choćby teraz nauczycielka-kat. Na tej samej zasadzie - NJ - tandeta, żenada i chłam.

Wynika z tego ze pani dyrektor chciała zaszkodzić tej wychowawczni. Jezeli jest takie trudne o czym mówią inni rodzice to sama powinna zaiterweniować wykorzystać swoja wiedze pedagoda . Coś stasznie głośno o tej pani to o czymś świadczy. Pytanie jest co dalej z pania dyrektor ?

To nie sensacja, to życie. Zobacz, ile wzbudza emocji. Sytuację w tej szkole trzeba zmienić. Jeśli dzięki "NJ" uda się tę zmianę zrobić, to hwała Nowinom za to! Nie mędrkuj waść.

chwała oczywiście :)

Czy nauczycielka ciągnąca dziecko to Dyrektor Szkoły? :huh:

jakby go ciągła za ptaszka ,to byłby inny odźwięk,a tak to chłopczyk winny

.. nie poprzedzam mojego pisania tymi "moimi": ..pouczenie,przypomnienie,aby Ciebie
nie obrazic ! Jest pewne,ze Red.Robert Zapora pracował w "Jelonce" i to moze
*ta pozostałos z *tamtego pisania ... ~ :s ~przepraszam,ze przeszkodziłam ! ~PA.*piipi

JUŻ KUPIŁEM KAMERĘ I MONTUJĘ NA BALKONIE.TO BĘDĄ DOPIERO FILMY.UWAŻAJCIE SĄSIEDZI,SĄSIADKI,OJCOWIE,MAMY DZIADKOWIE,BABCIE,ITD.A DLACZEGO????PONIMAŻ MAM PIĘKNY WIDOK NA PODWÓRKOWY PLAC ZABAW.NIECH NO KTÓRE SPRÓBUJE POSZARPAĆ LUB POCIĄGNĄĆ ZA RĄCZKĘ SWOJĄ POCIECHĘ.TO ZARAZ PROKURATOR SIĘ DOWIE I OCZYWIŚCIE SOLIDARNOŚĆ.ALBO POCZEKAM CO PROKURATURA ZROBI W TEJ SPRAWIE,MOŻE DA SIĘ NA TYM KOGOŚ USADZIĆ,ALBO JAKĄŚ KASĘ ZAROBIĆ.HEJ.....

Może w koncu przez tą "afere" niektorzy zaczna mówić i sprawa "13" , a raczej delikatnie mowiąc "dziwnych i nieodpowiednich " zachowan Pani Dyrektor zostanie wyjasniona. Nie bronie nauczycielki, fakt jest faktem, ale zawsze zapytajmy o konkekst sytuacji, o powody takich reakcji, o to , gdzie jest pomoc, wsparcie dla dziecka i dla nauczyciela- czasami niewygodnego dla Dyrektora :dry:

Mały łobuziak miał niesamowitą uciechę z tego, że jest wleczony po korytarzu przez pedagogiczne ciało.
A wy wszyscy szukacie w tym nie wiadomo czego.
Szokujące i niepoważne są chore reakcje dorosłych na tę sytuację, a nie zachowanie rozwydrzonego dzieciara na "akt przemocy" nauczycielki.
Jakoś tak się składa, że dzieci nie mają fabrycznie wbudowanych uchwytów jak choćby żelazko czy mikser.
Więc w ekstremalnych sytuacjach nieraz zachodzi konieczność ich wleczenia.
A to za rękę, a to za nogę a czasem nawet za łeb. Kto miał dzieci ten wie o co chodzi.

WSPÓŁCZUJĘ NAUCZYCIELCE -NIESPRAWIEDLIWEJ OCENY PRZEZ INNYCH,PROSZĘ SIĘ TRZYMAĆ I GŁOWA DO GÓRY!A O PANI DYREKTOR CORAZ GŁOŚNIEJ I TO NIEZBYT POCHLEBNIE....

nauczycielu - jeśli praca szkodzi, porzuć pracę o co chodzi. Jesteś mobingowany, a ty nie mobingujesz tych dzieci i pozostałych z pracy?
Czy to Dyrektor wydał polecenie ciągania dzieci po podłodze na korytarzy w szkole?

to nie dyrektorka

tak m.in. to przed szkołą jest ulica przez którą nie da się przejechać

Pani dyr . umie zrobić aferę, mam nadzieje, że odbije sie to przede wszystkim na niej, wyżywa sie na nauczycielach to slyszalem od innych , czytalem też artykul parę tyg. temu w NJ tam jest wiele spraw do wyjasnienia dla naczelnika , prokuratora no i oczywiscie p.Kopcia.
Jesli ten uczen jest taki agresywny to powinna tej nauczzycielce dac nagrodę, bo pewnie rozwalił by sobie glowe, szacun dla Pani Nauczycielki. Ale jak sądze po komentarzach ona che ją odstrzelić i to przy zielonym świetle naczelnika oswiaty i przy klace tego....z solidarnosci (po co się wplątuje politycznie) , wybory będą znowu w plecy i Marian nie wroci.
No i p.Rzonca -be tak się nie robi trochę klasy.:(
Pozdrawiam i życzę pięknego słońca i wytrwalości w wychowywaniu cudzych dzieci tej Pani pogrązonej przez
nieswiętą trójcę,nauczyciele miejcie swą godnosć!!!! to XXI wiek , nie pozwalajcie by taki typ Wami pomiatał, piszcie skargi , do skutku polecą ze stołkow ze hej :))))))))))))

To nie dyrektor zrobiła eferę. Nauczycielka wyraźnie mówi, że "była sama".Jak mogła być sama jeżeli trzyma za ręce dwoje dzieci. Sama podjęła decyzję, o tym, że należy dziecko przeciągnąć przez korytarz.
"Solidarność" ma takie samo prawo jak
Pan Hubner z ZNP.

Władze wiedziały co się dzieje w tej szkole. Dlaczego po pierwszym artykule nikt nie pomyślał gdzie tkwi zło w tej szkole/ czy napewno w nauczycielach, pracownikach administaracji/. Najlepiej siedzieć cicho brać niemałe pieniądze i udawać, że papiery są w porządku. Papier wszystko przyjmie. Pytam co to za durektor który po powyższym incydencie nie wzywa pracownika w celu wyjaśnienia okoliczności/ przecież ewidentnie wskazuje to na mobing/.Dobry dyrektor nie s...a we własne gniazdo. Zachowanie tej dyrektor świadczy , że jest to odzew na artykuł w nj.Najlepszą obroną jest atak. Jestem zbulwersowana wypowiedzią p. naczelnika i p. z solidarności. w tym kraju nie można wierzyć nikomu. Cóż ten szary nauczyciel pocznie wobec władz które wiedzą o wszystkim, biorą państwowe pieniądze i udają że nie ma problemu.Zwypowiedzi p. naczelnika wynikało, że tylko zawieszą tą nauczycielkę i w 13 już będzie porządek.

ty larwo się nieodzywaj, tylko obsrewój i czytaj jak normalni ludzie piszą

Coś pan Zapora uwielbia afery w szkołach, ciekawe dlaczego?

Do spółki z panem Rzońcą oczywiście

jescze ta Pani jest dyrektorem? to jakies żarty?Panie Prezydencie niech pan walnie ręka w stół bo kiepsko się dzieje , jeśli dyrektor szkoly chce po prostu niszczyc nauczyciela , gdzie autorytet, gdzie dyskusja jak poradzic sobie z takim dzieckiem, gdzie w końcu pomoc nauczycielowi, ta pani dyr:( ma jedną metodę uwalić narobić szumu ,pierwszy jej krok to upublicznic nagranie -ale gdzie filmy jak ona leje dzieci pewnie juz zapomniala? powinno ją to kosztować -po pierwsze odszkodowanie za znieslawienie po drugie odwolanie z funkcji. Sam zrobię sporo szumu jesli tylko spotkam na swojej drodze kogos wysoko postawionego
trzeba to rozwiązac z korzyscią dla bezpieczenstwa mobingowanego nauczyciela.

szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego. :) To według Ciebie władze mają wykonywać obowiązki nauczycieli w szkołach a nauczyciel ma brać pieniądze
:(

Ja tam chodziłem do sql i to nie pierwszy raz jak nauczycielki tak dzieci traktowały ;] w sumie się nie dziwie paru też bym tram naj.... :evil:

Rodzice nie bądźcie naiwni Pani Dyrektor ma szerokie plecy posłuży się instytucjami aby móc zniszczyc nauczycielkę

Wszystkich zainteresowanych i chcących poznac prawdę odsyłam

http://www.nj24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7635&Itemid...

Prosze wpisac "skandal w 13" w "szukaj"

Jest jedna odpowiedz , na postawione pytanie , tak fastrygowac aferę to an miarę CIA, podsluchy, inwigilacja , zastraszanie i dobicie niepokornej podwladnej.
Ale p.dyrektor to wolna Polska niech pani nie liczy na uklady !!!!!!!!Narobilo sie , szkoda ,że tak pozno dowiedziala sie opnia spoleczna o tej gehhenie nauczycieli szkoly nr 13.Nie dajcie sie to wy pracujecie, ona spija smietanke lata po gratulacje do naczelnika i na inne akademie , parady, pobiera nagrody i zaciera łapy , pa dobranoc.

Przepraszam bardzo mam dziecko i jakoś nigdy nie zdarzyło mi się go ciągnąć gdziekolwiek i za cokolwiek, tym bardziej nie powinna tego robić osoba, która zdecydowała się na taki zawód.
Jeśli dzieci nie mają "fabrycznie
wbudowanych uchwytów" to chyba nie służą do ciągania po ziemi?
Zapewne chłopiec był wniebowzięty! Dziewczynka (o której oczywiście nikt nie wspomina..) też zapewne miała świetną zabawę jak pani jaśnie wspaniała nauczycielka ją szarpała za rękę.
To jest niedopuszczalne aby człowiek wykształcony, ha! DYPLOMOWANY nauczyciel nie potrafił sobie poradzić z niesfornym uczniem dopuszczając się do tak karygodnych działań, jak szarpanie dziecka. Oczywiście pani nauczycielka poczuła się bezkarna, ponieważ to dzieci z domu dziecka, o które nikt się nie upomni.

Wstyd mi, ogromnie wstyd jak spoglądam na niektóre komentarze, między innymi jak ten wyżej. Obwiniany jest wyjątkowo niegrzeczny chłopiec i pani dyrektor a nauczycielka, która faktycznie zrobiła parze dzieci krzywdę jest jedynie ofiarą, doprawdy żenujące.

Tak i to pani dyrektor kazała tej nauczycielce dziecko po podłodze ciągnąć? A może ten film to fotomontaż!?! :DD

Te ataki na dyrektorkę są coraz bardziej żałosne.

nie chce lobuz isc do klasy stawia opor to trzeba by dołączył i sie edukował dla swojej przyszlości , może wlaśnie zrozumial jak ważna jest nauka. Co za pchnięcie do wiedzy , a dyrektorka kręci filmy i roznosi , zaciera rączki -żenada

niepokorny podwładny - czyli nie wykonuje poleceń Dyrektora.Dyrektor poleca wykonać to czy tamto a niepokorny podwładny mówi- nie.
Taka postawa pracowków jest stosowana w tej szkole - artykuł "Co się dzieje w SP 13. Pracownicy nie wykonują poleceń Dyrektora - paranoja. :silly:

Nie, ciągnąć nie kazała, tylko bezczynnie się przyglądała, czyli tak jakby nie miała nic przeciwko! Nie pomogła nikomu, ani nauczycielce, ani dzieciom. Chyba inaczej powinna zareagować, prawda?

Mam propozycję do "obiektywnego": jeśli masz wyższe studia (wnoszę jednak z Twoich płytkich, prymitywnych wypowiedzi, że nie) i uprawnienie pedagogiczne to zapraszam do SP 13 na tylko trzy lekcje do klasy II. Gwarantuję, że natychmiast zweryfikujesz swoje poglądy. Jeśli jednak nie posiadasz wymaganych uprawnień to po prostu nie wypowiadaj się o sprawach, o których nie masz pojęcia! Bezgraniczne oddanie pani, pożal się Boże, dyrektor wyrażaj może w inny sposób. Ciekawa jestem czy często odbierasz pochwały od niej za takie służalstwo?!

O propozycjach swoich należy poinformować Dyrektora a nie komentujących.
Dyrektora zaproś na lekcję!!!!!!
:shock:

Bronicie tak bardzo tych dzieci tylko że teraz strach gdzie kol wiek wyjść a już nie wspomnę o zwróceniu uwagi takiemu dzieciakowi to jest właśnie bezstresowe wychowanie dlaczego dzieci zakładają nauczycielom śmietniki na głowę bo dzieci mają większe prawa jak dorośli ja pamiętam ze szkolnych lat że nauczyciel był szanowany większość z nas pamięta.
Wydaje mi się że bezstresowe wychowanie do niczego dobrego nie doprowadzi w tym kraju a więc gratuluję odwagi pani nauczycielce że potrafiła się postawić niewychowanym dzieciaką.

Nauczyciel nie jest uniżonym sługą pani dyr,tylko szanującym się pracownikiem, jeżeli mówi- nie to jest świadomy, że owe polecenie jest bzdurne i nie zgodne z prawem.A Ty się tak nie płaszcz, bo cię pani dyrektor i tak zdepcze, jak jej nie będziesz już potrzebny. Jeszcze oczka się nie otworzyły??? :)

Dyrektor szkoły powinien być charyzmatyczny, otoczony szacunkiem zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Jakąż charyzmę może mieć ktoś, kto permanentnie kłamie, nie wykonuje rzetelnie swoich obowiązków zarówno jako nauczyciel jak i dyrektor? Kto skłóca ze sobą swoich pracowników? Jakiż szacunek może uzyskać osoba, która zachęca do donoszenia na nauczycieli, sama na nich donosi i nieustannie czyha na ich potknięcia? Ktoś kto zamiast pouczać, wskazywać i dawać przykład, nieustannie karze i zmusza do pisemnych tłumaczeń. Czy przykładem dla dzieci jest ktoś, kto bez żadnego wkładu swojej pracy, a jedynie fałszywym obrazem swojej postaci jest celebrantem tego miasta? Ale cóż, jakie władze - tacy celebranci! wierzę jednak, że dochodzenie prokuratury w sprawie, która została tak pieczołowicie spreparowana przez panią dyrektor, będzie bardzo wnikliwe. Sama zamierzam udzielić wyjaśnień śledczym i myślę, że nie będę w tym osamotniona. Wierzę, że prawda zawsze zwycięża!