To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Natychmiastowa reakcja marszałka na decyzję TSUE w sprawie wydobycia węgla w kopalni Turów

Natychmiastowa reakcja marszałka na decyzję TSUE w sprawie wydobycia węgla w kopalni Turów

Szybko zareagował Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego na dzisiejszy (21 maja) wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów. Marszałek wydał oświadczenie.

" Decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązującą Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów odbieram jako społecznie i gospodarczo niesprawiedliwą, krzywdzącą oraz szkodliwą, która skutkować będzie dramatem tysięcy mieszkańców zachodniej części Dolnego Śląska, mających miejsca pracy w Zagłębiu Turoszowskim i związanych gospodarczo z działalnością kompleksu w Turowie.

Ta niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tysiące mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, musi zostać rozwiązana w sposób uwzględniający dobro mieszkańców Dolnego Śląska i bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Pilnie potrzebne są rozmowy na szczeblu rządowym z aktywnym zaangażowaniem samorządu lokalnego oraz naszych partnerów z sąsiadującego z Dolnym Śląskiem czeskiego Kraju Libereckiego - czytamy w oświadczeniu  Cezarego Przybylskiskiego.

Więcej o tej sprawie przeczytacie w podlinkowanych tekstach.

Komentarze (19)

Marszałku wyślij WOT na Unię Europejską! Kolejny pisoski przygłup.

Narodowi socjaliści pisbolszewicy zostali osamotnieni w grupie wyszehradzkiej.

Ostał im się tylko Orbsn i Putin.

Zapłaczecie wolaki przez narodowy socjalizm pisbolszewizm.

Jedynym dobrym jakie może spotkać Dolny Śląsk jest głęboka autonomia od państwa polskiego i ścisły geograficzny, polityczny i gospodarczy związek z Unią Europejską i Niemcami.

Gdybyś był niemcem albo rosjaninem i głosiłbyś takie teorie o swoim kraju, to dostałbyś kulę w łeb i trafiłbyś do dołu z wapnem. Ciesz się, że jesteś Polakiem i wolno ci bez konsekwencji pisać co ślina na język przyniesie.

Anonimunia.... zabolało...... a miałeś stąd spadać trolu

Kaczym gangsterom spod rozporka małego kulawego hitlera Kaczyńskiego zaczyna się sypać perspektywa miliardow Euro z Europejskiej Wspólnoty. Nie będą kacze śc...w@ wraz z muchomorem jadowitym z Torunia miały czego kraść. Niech będzie pochylony.

Nasrales. Niech będziesz obesrany

Jestem Ślązakiem pisoska pało.

Głupi jesteś...

albo głęboka autonomia , albo związek z Niemcami

Należy rozdać 3,5 tys. łopat i będzie praca przy zasypywaniu dziury po węglu na następne kilkadziesiąt lat. Ja bym w tej dziurze zakopał cały pisiorski rząd, pisiorską partię i wszystkich jej sympatyków. Klimat wtedy szybko się poprawi !

pisowski debil

Będzie gdzie śmieci z zachodu zwozić.
Czesi jeszcze większy syf sobie zrobią. zamiast kopalni będą mieli największe śmietnisko

a tak w ogóle to się przedstawię :jestem płatnym trolem na rzecz putinka i potomkiem wysiedleńców akcji Wi...sła, wykształconym i ubranym przez Polskę której nienawidzę z całego serca.

Kaczym gangsterom spod rozporka małego kulawego hitlera Kaczyńskiego zaczyna się sypać perspektywa miliardow Euro z Europejskiej Wspólnoty. Nie będą kacze śc...w@ wraz z muchomorem jadowitym z Torunia miały czego kraść. Niech będzie pochylony.

12%

Czemu czekista folksdojcz,wariat nie siedzi w Bolesławcu?

Bo wszystkie miejsca są już zajęte przez wznwcóff yarka.

Bo jeszcze go nie mamierzyli... >12%