To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Narkotyki przemycał w brzuchu

Narkotyki przemycał w brzuchu

Czy 28-letni Piotr T. przemycał narkotyki do jeleniogórskiego aresztu, bo chciał nimi handlować? Czy może 12 zawiniątek z marihuaną chciał mieć na dłuższy czas na własny użytek? Odpowiedzi na te pytania śledczy chyba nie poznają. Mężczyzna zmarł w celi, a narkotyki przemycał w swoim żołądku. Co w tej sprawie już wiadomo? Na pewno to, że  do zgonu więźnia nie przyczynił się nikt trzeci.

- Ten mężczyzna wrócił dzień wcześniej z przepustki udzielonej mu przez sędziego penitencjarnego.  Na drugi dzień zjadł ze współosadzonymi śniadanie, wypił kawę i powiedział, że musi położyć się spać, bo jest zmęczony. Po jakimś czasie koledzy z celi zauważyli, że dostał dziwnych drgawek. Zawołali strażników. Wezwane na miejsce pogotowie przyjechało bardzo szybko, ale nie zdołano mężczyzny uratować. Zachłysną się własną treścią pokarmową – opowiada prokurator Helena Bonda, naczelnik wydziału śledztw jeleniogórskiej Prokuratury Rejonowej.

Sekcja zwłok Piotra T. ujawniła, że miał w żołądku 12 zawiniątek z marihuaną, z czego dwa opakowania pękły. Prokuratura zleciła także badania toksykologiczne zwłok, bo dowiedzieć się, czy do zgonu mężczyzny mogło przyczynić się uwolnienie w żołądku narkotyków.

Śledczy ustalili, że Piotr T. w czasie kilkudniowej przepustki pomagał w domu swoim bliskim w jakimś remoncie. Do aresztu wrócił o czasie, był trzeźwy, zgodnie z procedurą został dokładnie przeszukany. Nic nie znaleziono.

- Narkotyki są w naszym areszcie, są w każdym zakładzie karnym w Polsce. Nieustannie bawimy się w policjantów i złodziei. Częste kontrole, przeszukania, narkotesty robione osadzonym – wszystko to ma na celu odnalezienie narkotyków. W tym roku wykryliśmy dwa zawiniątka z narkotykami. Jedno w toalecie zostawił najprawdopodobniej ktoś z odwiedzających, na widzeniu. Drugie dotarło już do kuchni i zapewne czekało na przekazanie – opowiada Roman Kret, dyrektor jeleniogórskiego aresztu.

Narkotyki w zakładzie karnym to jeden z najbardziej chodliwych towarów. Ich cena jest wielokrotnie wyższa niż „prochów”  za murami.

- Za narkotyki można wiele załatwić, można zyskać łaskę u „ważnych” więźniów. Narkotyki i telefony komórkowe to najcenniejszy towar – mówi nam jeden z funkcjonariuszy służby więziennej.

W tym roku w jeleniogórskim areszcie wykonano już około 70 sprawdzeń narkotestem osób osadzonych. W stosunku do pięciu więźniów podejrzenia potwierdziły się – byli po zażyciu środków odurzających. Kilku odmówiło poddaniu się takiemu badaniu. Przymusowo nie wolno go przeprowadzić, ale odmowa oznacza nie wykonanie polecenia służbowego i za to są kary dyscyplinarne.

- Porcje narkotyków nie są duże, więc stosunkowo łatwo je przemycić. Ponieważ nasze kontrole są częste i drobiazgowe, osadzeni próbują różnych innych sposobów. Na przykład połykają zawiniątka ze środkami – dodaje R. Kret.

Areszcie Piotr T. Odsiadywał karę z wyroku łącznego. Pozostały mu jeszcze cztery lata odsiadki, m.in. za oszustwa i pobicia. O przedterminowe zwolnienie mógłby się ubiegać dopiero w 2011 roku. W ciągu ostatniego półtora roku nie sprawiał kłopotów wychowawczych, był zdyscyplinowany. Nie był też w kręgu podejrzeń osadzonych, którzy mogliby „dilować” w areszcie narkotyki.
 

Narkotyki przemycał w brzuchu
Narkotyki przemycał w brzuchu
Narkotyki przemycał w brzuchu

Komentarze (12)

tylko szukanie sensacji i nic wiecej!

Takim to k..... dobrze nie martwią się o nic. Jedzenie dostaną pod nos, w zimie d... grzeją. Do pracy ich zagonić niech zarabiają na własne utrzymanie a nie na państwowym garnuszku.

Koniecznie trzeba sprawdzić Gipsiaka. Na pewno też jest nafaszerowany po same uszy.

*Piekne zdjecia ..mezczyzni ZAMKNIECI !

~Jestesmy bezpieczne ! *FAJNIE !

: :( ( :( :( :( :( :( :( :( Do wyzej.To nie jest zadna sensacja tylko smierc mlodego czlowieka nie mial lekkieg zycia odbywal kare za zle czyny nikt nie jest swiety,po odbyciu kary mial by szanse wrocic na dobra droge niestety nie dostal tej szansy. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAC PANIE A SWIATLOSC WIEKU ISTA NIECHAJ MU SWIECI NA WIEKI WIEKOW AMEN

Piotrek bedziemy pamietac o tobie za szybko odszedles na zawsze bedziesz w naszej pamieci kibic KSK

~KLONKU ..Obudziles sie ?

..C.d..PAMIETAJ ..Mezczyzna w wiezieniu ..UCZY sie od innych mezczyzn OKRUCIENSTWA ! Smutne..

..to jest TRAGEDIA,ze biedni mezczyzni
musza byc .. NAWET w wiezieniu przestepcami !

:huh: :huh: :huh: Ale jaja , TO TYLKO W TYM KRAJU, dość że strzelają z koguta,/ SPARODYCZNIE ALE JEDNAK WALĄ Z KAŁACHA/ to jeszcze narkotyki.!!!Słyszałem przez Radio Wolny Jeżów że: maja ukrytą giełdę papierów wartościowych w kazamatach.Tym samym mają wpływ na Katar / duża ilość chusteczek chigienicznych u każdego osadzonego / i stocznie, oraz inne Giełdy.Prawdopodobnie zachodzi podejżenie że rozwalą ekonomicznie Europę. Stocznie już wykończyli!? Czyżby Chwila dla Komisji Śledczej w Areszcie Śledczym .Jesteśmy jako Zgromadzenie Traperów za!!!! Powołać puki nikogo nie przekupili. :0 :0 :0 :0

Powiem tyle w kazdym zk brak jakiej kolwiek dyscypliny w zk zareba uciekl wiezien a nic o tym w tv nie slysAno a jak uciekl wyszedl do pracy i nie wrocil tak samo ..funkcjonariusze"w zk zareba mogli by pocwiczyc troche bo nie daja rady wiezniow gonic haha a tak poza kazdy gada narkotyki a kazdy skazany ma je od niego