To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Namiot nad lodowiskiem polimerowym rozebrany

Namiot nad lodowiskiem polimerowym rozebrany

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jeleniej Górze, przedsiębiorca prowadzący lodowisko polimerowe przy ul. Gimnazjalnej w Karpaczu musiał rozebrać namiot, pod którym ono przez lata funkcjonowało. 

Stalo sie to po tym, jak  dwóch radnych uznało, że miasto nie sprawuje należytej kontroli nad swoją własnością - w tym wypadku nad działką, którą dzierżawił prywatny przedsiębiorca. Wśród wielu zarzutów w związku z tą dzierżawą był i ten o bezprawnym postawieniu namiotu nad lodowiskiem. Opozycyjni radni - Grzegorz Kubik i Wiesław Czerniak - uważają, że to wina władz miasta, które pozwalają, aby w mieście funkcjonował obiekt  bez stosownych pozwoleń. Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza przypomina na to, że w umowie dzierżawy terenu widnieje zapis, iż wszelkie stawiane przez niego obiekty muszą mieć stosowne pozwolenia. Władze Karpacza oceniają, że opozycja w radzie często szkodzi miejscowym przedsiębiorcom, próbując wykazac nieudolność władz. - Dziesiątki skarg, doniesień do różnych instytucji przyniosły dotąd bardzo mizerny efekt. Oskarżenia i donosy zwykle okazuja sie nietrafne - mówi Ryszard Rzepczyński. Opozycja skarży się, że władze nie stoją w wystarczającym stopniu na straży prawa i porządku i to ona włąsnie musi je w tym czesto wyręczać.

 

Jaki będzie los lodowiska polimerowego w Karpaczu?  Skądinąnd wiadomo, że przedsiębiorca otrzymał propozycją  przeniesienia sie do Szklarskiej Poręby. Czy z niej skorzysta, okaże się wkrótce.

IMG_6452.jpg

Komentarze (8)

A co z drzewami wyciętymi w centrum miasta i palisadą z drewna z okresu wczesnej góralszczyzny lansowanej przez rodzinny układ w centrum miasta. A jak pięknie wpisuje się w architekturę Karpacza betonowy parking kolegi z Mieszka. Co na to nasz specjalista i znawca wszelakiej materii wiceburmistrz z Rzeszowa Ryszard Karpaczański ?

Faktycznie taki namiot to wielki problem. Chyba Grzesiowi i Wiesiowi kuśki nie stają i dlatego szukają problemów tam gdzie ich nie ma.

polski charaktersrj ak nie ja to czemu on?!!!!!!!!!!!frajerzy sasrani

Gałąb jest dla wieśniaków, cepelia i szkoda gadać. Wiocha,

I dobrze bedzie dobre miejsce na koncerty

Szkoda, że te miejskie oszołomy dopiero po kilku latach funkcjonowania lodowiska, doszli do wniosku, że właścicielom brakuje jakiegoś bzdurnego zezwolenia.Powinni je wydać i cieszyć się, że w mieście jest jakaś dodatkowa atrakcja. Lodowisko służyło mieszkańcom, turystom, a także szkołom. Właściciele włożyli wiele wysiłku w to przedsięwięcie, i okazuje się, że wszystko psu w du....
Najważniejsza jest biurokracja, wg zasady "im gorzej, tym lepiej".

Najlepiej jakby kóbik razem z ........ zlikwidowal sniezke a przed wjazdem
do Karpacza zamiast "Karpacz" pisalo "Psia Buda" A wtedy byc moze kóbik razem
z......... zaczeli tylkami szczekac na reszte turystow ktorzy jeszcze by przez przy-
padek do "Psiej Budy" trafiali, a wtedy wszystko zlikwidowac .Tylko czy jak juz nie-
bedzie turystow to czy kóbik z ........ da utrzymanie mieszkancom ktorzy do tej
pory zyli z turystow i atrakcji na szczescie Karpacza.