To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Najlepsze niezależne filmy świata w Galerii Za Miedzą

Najlepsze niezależne filmy świata w Galerii Za Miedzą

Galeria Za Miedzą w Lubomierzu zaprasza na pokazy filmów nagrodzonych w konkursie GRAND OFF 2013 – NAJLEPSZE NIEZALEŻNE FILMY ŚWIATA. Wieczór pierwszy w sobotę, 9 sierpnia 2014. Początek o godz. 20.45.

GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Festiwal organizowany przez Fundację Cinema Art to okazja do zapoznania się ze światową twórczością filmowców niezależnych. Jego celem jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych w 10 kategoriach: najlepsza fabuła, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepszy dokument, najlepsza animacja oraz najlepsza scenografia i kostiumy. Do ubiegłorocznej, siódmej edycji festiwalu zgłoszono ponad 1300 filmów z całego świata, z których do nagród nominowano 53 obrazy. Nagrodzone filmy prezentowane są w ponad 50 kinach na terenie całego kraju.

W programie pierwszego z dwóch wieczorów z pokazami filmów nagrodzonych GRAND OFF 2013 zorganizowanych w lubomierskiej Galerii Za Miedzą siedem tytułów: „Sunny” reż. Barbara Ott (Niemcy) - najlepszy aktor , „Le chagrin des ogresses” reż. Myriam Muller (Luksemburg) i „Désolée pour hier soir” reż. Hortense Gélinet (Francja) - najlepsza aktorka, „Lapsus" reż. Karim Ouaret (Francja) - najlepszy montaż, „Penny dreadful” reż. Shane Atkinson (USA) - najlepszy scenariusz, „Chomik” reż. Bartek Ignaciuk (Polska) - najlepsza reżyseria oraz „Jezioro” reż. Jacek Piotr Bławut (Polska) - najlepsze zdjęcia.
Uwaga! Wszystkie filmy wyświetlane są z napisami w języku polskim i angielskim.

Osiem kolejnych filmów nagrodzonych GRAND OFF 2013 obejrzeć można będzie w lubomierskiej Galerii Za Miedzą w sobotę, 23 sierpnia 2014.