To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Nagrody wręczone, wystawa otwarta

Pierwsza nagrodę odebrała Anna Więckowska

W jeleniogórskiej Galerii Skene, znajdującej się w budynku teatru im. C. K. Norwida, w sobotni wieczór odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór 2014” zorganizowanego wspólnie przez „Nowiny Jeleniogórskie” i Fundację Nowin Jeleniogórskich. W realizacji przedsięwzięcia pomogli partnerzy wydarzenia – Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii, Miasto Szklarska Poręba, Karkonoski Park Narodowy, Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie, Schronisko Samotnia w Karkonoszach, Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Ducha Gór, Teatr C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Powiat Jeleniogórski.
 

Na wernisaż pokonkursowej wystawy przybyło wielu autorów prawie 80 prac wybranych na wystawę przez jury spośród 135 prac 34 fotografów zakwalifikowanych do konkursu.

Pierwsza nagrodę za zdjęcie „Śnieżne Kotły” odebrała młoda ciepliczanka Anna Więckowska. Jedną z nagród, jakie otrzymała pobyt w Hotelu Kryształ w Szklarskiej Porębie.

Za zestaw zdjęć „Jesienne złoto Ducha Gór” drugą nagrodą uhonorowano Artura Menażyka. Wśród jego nagród był pobyt w Ośrodku Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego „Domek Myśliwski” w Karpaczu.

Z trzeciej nagrody za zdjęcie „Rudawy Janowickie” cieszyła się Izabela Opała. Ufundowano jej m.in. pobyt w schronisku „Samotnia” w Karkonoszach.

Trofea wśród których były m.in. zestawy produktów lokalnych ze Skarbca Ducha Gór czekały też na zdobywców czwartej i piątej nagrody - Cezarego Jackowskiego i Ryszarda Literackiego.

Wszyscy laureaci głównych nagród otrzymali też bony zakupowe do księgarni Matras ufundowane przez „NJ”, prezenty od miasta Szklarska Poręba, wydawnictwa „Kraina Ducha Gór” od Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Ducha Gór oraz wydawnictwa Karkonoskiego Parku Narodowego.

Podobne, bogate zestawy prezentów od organizatorów i partnerów konkursu przygotowano także dla laureatów trzech nagród specjalnych i trzech wyróżnień przyznanych przez konkursowe jury, czyli dla Stefani Kędzior, Pawła Jonczyka, Aleksandry Michalskiej, Tomasza Ujmy, Jerzego Zająca i Grzegorza Truchanowicza. W puli nagród specjalnych znalazły się dodatkowo: cyfrowy aparat fotograficzny oraz karnety na basen i sauny w Hotelu Kryształ w Szklarskiej Porębie.

Wszystkie nagrody wręczyli i laureatom pogratulowali redaktor naczelny „Nowin Jeleniogórskich” Andrzej Buda, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, zastępca dyrektora KPN Przemysław Tołoknow, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii Dariusz Goetze, szef Galerii Skene Janusz Jaremen oraz prowadzący uroczystość prezes Fundacji Nowin Jeleniogórskich Daniel Antosik. Na wstępie uroczystości odczytano też specjalny list od dyrektora teatru im. C.K. Norwida Piotra Jędrzejasa skierowany do uczestników spotkania.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia opublikowane zostały w „Nowinach Jeleniogórskich” z 28 października w dodatku „Kompas Górski”. Nagrodzone prace obejrzeć można też w publikacji, do którego odnośnik znajduje się poniżej. Więcej zdjęć zobaczyć można na wystawie w Galerii Skene, która czynna będzie do 2 stycznia 2015 r.

 

wzdg14 (1).JPG
wzdg14 (2).JPG
wzdg14 (3).JPG
wzdg14 (4).JPG
wzdg14 (5).JPG
wzdg14 (6).JPG
wzdg14 (7).JPG
wzdg14 (8).JPG
wzdg14 (10).JPG
wzdg14 (11).JPG
wzdg14 (12).JPG
wzdg14 (13).JPG
wzdg14 (14).JPG
wzdg14 (15).JPG
wzdg14 (16).JPG
wzdg14 (17).JPG
wzdg14 (18).JPG
wzdg14 (19).JPG
wzdg14 (20).JPG
wzdg14 (21).JPG
wzdg14 (22).JPG
wzdg14 (23).JPG
wzdg14 (24).JPG
wzdg14 (25).JPG
wzdg14 (26).JPG
wzdg14 (27).JPG
wzdg14 (28).JPG
wzdg14 (29).JPG
wzdg14 (30).JPG
wzdg14 (31).JPG
wzdg14 (32).JPG
wzdg14 (33).JPG
wzdg14 (34).JPG
wzdg14 (35).JPG
wzdg14 (36).JPG
wzdg14 (37).JPG

Komentarze (1)

Widziałem wystawę, piękne zdjęcia i oprawa. Kilka wywarło na mnie ogromne wrażenie.....polecam obejrzeć, może nasi lokalni wielcy artyści zmienią nastawienie...inni też potrafią robić piękne kadry.