To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na polanie w Borowicach Fisz Emade i Edyta Geppert

Na polanie w Borowicach Fisz Emade i Edyta Geppert

Jutro (12 lipca) około godz. 19.00 już po raz trzydziesty pierwszy na scenie na polanie w Borowicach zabrzmi „Sielanka o domu”, piosenka, która tradycyjnie otwiera festiwal „Gitarą i... borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Gwiazdami festiwalu będą Fisz Emade Tworzywo oraz Edyta Geppert. Koncerty są za darmo. Drugi dzień spotkań z poezją śpiewaną (13 lipca) rozpocznie się około godziny 18.30.

Festiwal, organizowany przez gminę Podgórzyn ma od wielu lat swoich wiernych widzów. Wiedzą dobrze, że mogą w Borowicach posłuchać różnego rodzaju muzyki, pośpiewać z wykonawcami, zjeść smaczne potrawy przygotowane przez gospodynie z Podgórzyna. Na ten festiwal należy ubrać się ciepło, bo koncerty kończą się w nocy. Niektórzy zabierają ze sobą składane krzesełka lub karimaty. Jest dostępne pole namiotowe.

W tym roku usłyszymy:
12 lipca, start o godz. 19.00
„W tym Sęk”
Pretekst Live Czyżykiewicz & Cisło
Fisz Emade Tworzywo
13 lipca, start o godz. 18.00
Joanna Bejm
Król
Leski
Edyta Geppert

Ważna informacja dla dojeżdżających do Borowic
12 i 13 lipca, w czasie trwania Gitarą i... borowickie spotkania z poezją śpiewaną należy spodziewać się utrudnień w ruchu w Borowicach oraz na drodze powiatowej 2720 Podgórzyn - Sosnówka Górna.
Dla ułatwienia ruchu obowiązywać będzie zmieniony plan organizacji ruchu.
Na drodze powiatowej 2720 od mostu nad rzeką Kacza (szlak czarny do Siruwi) w kierunku do skrętu na Drogę Sudecką obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania po prawej stronie jezdni.

Obowiązywać będzie zakaz wjazdu na Drogę Sudecką. Zakaz nie dotyczy autobusów.
Wyjazd z Borowic będzie możliwy na Drogę Sudecką - obowiązuje ruch jednokierunkowy

Wjazd do Borowic możliwy będzie z drogi powiatowej 2720 od strony Sosnówki - na drodze gminnej obowiązuje ruch jednokierunkowy.
Aby ograniczyć liczbą samochodów organizatorzy zachęcają do przyjazdu większymi grupami.

Funkcjonuje również komunikacja miejska: Odjazdy autobusów z przystanku "Podgórzyn Dolny" do Borowic: piątek – 16.50, 18.12, 21.42; sobota – 14.42, 21.42
Odjazdy autobusów z Borowic do Podgórzyna: piątek, Sobota - 22.17; sobota, niedziela – 7.17, 11.17.

Komentarze (1)

super!!! tylko znowu pogoda nie dopisała