To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Na Bobrowe Skały wyremontowanym szlakiem

Na Bobrowe Skały wyremontowanym szlakiem

Zakończył się pierwszy etap modernizacji szlaku turystycznego na bobrowe skały. Trasa została oznakowana i posprzątana.

Inicjatorem remontu szlaku było Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki i Promocji Piechowic a pieniądze pochodzą z miasta Piechowice.

Turyści będą mile zaskoczeni: na trasie wyremontowano barierki, pod skałami wyznaczono miejsce ogniskowe. No i uporządkowano teren. Pojawiły się też tablice informacyjne i z panoramą gór.

To nie wszystko, kolejne prace remontowe zostaną wykonane wiosną 2009 roku.
Bobrowe Skały leżą w Górach Izerskich. Na ich szczycie jest punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Karkonoszy. W latach trzydziestych mieściła się tam restauracja. Dzisiaj pozostały po niej resztki fundamentów.

Najłatwiej na Bobrowe Skały dojść z Piastowa (szlakiem niebieskim) lub też z Górzyńca (zielonym). Co prawda pogoda nie sprzyja pieszym wycieczkom, jednak odważnych turystów można spotkać w górach praktycznie o każdej porze roku. Nic, tylko wędrować!

Fot. UM Piechowice
 

Komentarze (2)

fajna trasa na spacery właśnie z piechowic lub z wojcieszyc,polecam

Jestem zbulwersowany podawaniem nieprawdziwych faktów,prawda jest taka( do sprawdzenia):
Inicjatywa i wiekszośc środkow finansowych ( koszt ok.3 tyś.zł z tego 2,5 tyś. Stowarzyszenie a ok 500 zł Miasto)pochodzi ze składek Stowarzyszenia.
Przypisywnie sobie przez Miasto finansowania jest poprostu żenujace. Czyzby jakiś nadgorliwy urzędnik podał do artykułu nieprawdę?