To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyka mistrzów i mikołajkowy poranek

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Bożonarodzeniowy nastrój wkracza już do Filharmonii Dolnośląskiej. Najbliższy, tradycyjny, piątkowy koncert symfoniczny, zaplanowany na 6 grudnia, ma w programie istotny akcent świąteczny. Jeleniogórscy filharmonicy grać będą bowiem m.in. muzykę z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.

Dzieła znakomitych twórców wypełnią cały wieczór. W programie koncertu z cyklu Muzyka Mistrzów zabrzmią także utwory wybitnych kompozytorów węgierskich:Tańce z Galanty Zoltana Kodaly'ego oraz Koncert na altówkę Beli Bartoka. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą swojego szefa artystycznego - Tomasza Bugaja. W roli solistki wystąpi natomiast altowiolistka jeleniogórskiej orkiestry, Agata Juryś. Początek koncertu o godz. 19.00.

Serię prawdziwie świątecznych już wydarzeń w jeleniogórskiej filharmonii rozpocznie 8 grudnia specjalny Niedzielny Poranek Muzyczny dla dzieci i rodziców. Najmłodszych melomanów czeka  Wielka mikołajkowa przygoda w cieplickim zdroju. Prowadzący spotkanie Dominika Łukasiewicz i Krzysztof Rogacewicz snuć będą na scenie opowieść o Świętym Mikołaju, który w przedświątecznym czasie znalazł chwilę, by przyjechać do jeleniogórskiego uzdrowiska Cieplice, aby tutaj wzmocnić siły przed okresem wytężonej pracy. Gdy niezwykły gość zwiedzał okolicę, spotkała go jednak niespodziewana przygoda. Cóż się stało? Czy święta były zagrożone? Co działo się z prezentami i kto zapobiegł katastrofie? O tym wszystkim dowiedzieć będzie się można, słuchając najpiękniejszych świątecznych melodii w wykonaniu zespołu kameralnego w składzie: Piotr Ilnicki (klarnet), Piotr Kobusiński (puzon), Dariusz Motyka (saksofon), Jakub Nyc (instrumenty perkusyjne), Róża Wysocka (fortepian).
Uwaga! Ponieważ mikołajkowe koncerty dla dzieci od lat cieszą się   wielką popularnością, Filharmonia Dolnośląska zaplanowała na 8 grudnia dwa świąteczne Niedzielne Poranki Muzyczne. Pierwszy o godz. 10.30 i kolejny o 12.30. Ten późniejszy odbędzie się jednak tylko w przypadku wyprzedania kompletu miejsc na widowni na koncert rozpoczynający się o godz. 10.30. Dlatego, kupując bilet, nie można wybrać sobie godziny koncertu. Do wyczerpania miejsc sprzedawane są tylko bilety na godz. 10.30. Sprzedaż biletów na godz. 12.30 uruchomiona zostanie tylko w przypadku odpowiednio większego zainteresowania publiczności mikołajkowym koncertem dla dzieci. Warto więc pospieszyć się z rezerwacja miejsc na widowni.     

Dla czytelników „Nowin Jeleniogórskich” mamy po trzy dwuosobowe zaproszenia na piątkowy koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów” oraz mikołajkowy poranek w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 4 grudnia, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania naszego tygodnika z niniejszą zapowiedzią muzycznych wydarzeń. Zapraszamy!