To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyka Mistrzów i koncertowy jubileusz

Wieczór uświetni tenor z Wielkiej Brytanii, Nicholas Sharratt, który wystąpi jako solista.

Jeleniogórska filharmonia zaprasza w tym tygodniu na szczególny koncert z cyklu Muzyka Mistrzów. Spotkanie w piątkowy wieczór, 12 grudnia, będzie miało świąteczny charakter nie tylko za sprawą repertuaru. Początek o godz. 19.00. 

12 grudnia Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą dyrektora Narodowego Forum Muzyki - Andrzeja Kosendiaka. W programie wieczoru dwa utwory: Symfonia g-moll KV 183 W. A. Mozarta oraz Kantata Św. Mikołaj op. 42 B. Brittena. Dzieło Brittena po raz pierwszy w historii zabrzmi w jeleniogórskiej sali koncertowej!

Wieczór uświetni tenor z Wielkiej Brytanii, Nicholas Sharratt, który wystąpi w roli solisty. Na estradzie pojawią się także dwa chóry Narodowego Forum Muzyki - Chór Chłopięcy NFM pod kierownictwem artystycznym Małgorzaty Podzielny oraz Chór NFM pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Franków-Żelazny.

Koncert poprowadzi słowem Elżbieta M. Terlega. I to właśnie za jej sprawą ów szczególny wieczór będzie miał podwójnie świąteczny charakter. Tego dnia Elżbieta M. Terlega koncertowo świętować będzie bowiem w filharmonii jubileusz 40-lecia swojej działalności artystycznej. Jeleniogórskim melomanom tej postaci bliżej przedstawiać nie trzeba. Elżbieta Terlega od czterech dekad zajmuje się, nie tylko w Jeleniej Górze, muzyczną działalnością pedagogiczną, publicystyczną i prezenterską. W dorobku ma mnóstwo artykułów, recenzji i wywiadów z czołowymi postaciami polskiego życia muzycznego oraz setki poprowadzonych koncertów. Przez dziesięć lat była też szefem biura koncertowego jeleniogórskiej filharmonii. Obecnie związana jest zawodowo z jeleniogórską Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. S. Moniuszki. Nieustannie uczestniczy jednak w wielu projektach Filharmonii Dolnośląskiej.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w sali Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 11 grudnia, po godz. 13.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią tego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy!