To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyczne przeboje na Święto Niepodległości

Wspólnie z jeleniogórską orkiestrą wystąpi Adrianna Bujak-Cyran

Już w najbliższy czwartek, 10 listopada, w jeleniogórskiej filharmonii specjalny koncert z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie zatytułowanym „Powróćmy jak za dawnych lat” znalazły się kompozycje m.in. Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Romana Palestera, Zygmunta Wiehlera, Artura Golda. Początek świątecznego wieczoru muzycznego o godz. 19.00.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod dyrekcją Tomasza Chmiela. Zaśpiewają: Chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra przygotowany przez Franciszka Koscha oraz Adrianna Bujak-Cyran, która wystąpi jako solistka.

Adrianna Bujak-Cyran jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2010 roku zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej. W tym roku ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Artystka koncertuje w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami, zespołami muzyki dawnej i zajmuje się działalnością edukacyjną. Interesuje się też piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym nagrywała dla radia i telewizji. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów (Bydgoszcz 2008), laureatką Festiwalu Grechuty (Kraków 2011) oraz Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014). W swoim repertuarze ma przedwojenne piosenki oraz kolędy w aranżacjach na orkiestrę autorstwa Tomasza Chmiela, z którym teraz wystąpi w Jeleniej Górze. 

Komentarze (2)

Boże - tragiczny program ! Szlagiery z lat międzywojennych w rocznicę niepodległości. Tylko na tyle stać filharmonię ?!Gratuluję nowemu dyrektorowi pomysłu - zdaje się, że "dobra zmiana" dotarła też do naszej filharmonii!

Ładna ta Adrianna Bujak-Cyran. Czemu obcięliście zdjęcie od dołu? Wygląda kusząco, pewnie to co obcięliście jest jeszcze bardziej kuszące!