To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzyczne przeboje na Dzień Kobiet

Muzyczne przeboje na Dzień Kobiet

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet. W piątek, 10 marca, o godz. 19.00 w sali im. Stefana Strahla wystąpi muzyczna formacja GaDMu Trio i Wielka 8semka w składzie: Michał Gasz (śpiew), Tomasz Mucha (skrzypce), Adam Rybak (instrumenty klawiszowe). W programie znane i lubiane utwory Stana Borysa, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Stanisława Soyki, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego, Grzegorza Markowskiego, oraz Czesława Niemena.
 

Zespół GaDMu Trio powstał w 2010 roku. Wszystko zaczęło się od stworzenia projektu kolędowo-pastorałkowego, prezentującego współczesne i dość zaskakujące wersje popularnych, świątecznych utworów. Twórczość zespołu spotyka się z bardzo cennymi recenzjami. Z czasem muzycy powiększyli paletę prezentowanych przez siebie utworów. W ich repertuarze pojawiły się standardy jazzowe oraz własne kompozycje. Całość mieści się w konwencji: funk, fusion jazz, soul jazz i groove. W roku 2012 zespół zaproponował zupełnie inne spojrzenie na muzykę zespołu The Beatles, proponując nowe, jazzująco-funkujące wersje przebojów „czwórki z Liverpoolu”. Obecnie grupa pracuje nad autorskim materiałem muzycznym, a także rozszerza dotychczasowy repertuar o kolejne znane utwory i wielkie przeboje, w zaskakujących aranżacjach.
Michał Gasz to wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor. Tworzy w gatunku alternatywnym oraz rozrywkowym. Wokalnie kształcił się u Ewy Mentel, Elżbiety Zapendowskiej. Jest zwycięzcą XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces” z piosenką Papierowe Ptaki z repertuaru Krystyny Prońko. Wystąpił w świątecznym programie z Piotrem Rubikiem w 2007r., śpiewając utwór "Zdumienie". Od tego dnia jest solistą w jego zespole. Nagrywa partie wokalne do filmów animowanych oraz fabularnych. Współpracuje z telewizją, teatrami muzycznymi oraz z projektami reprezentującymi takie gatunki, jak: jazz, soul, rock progresywny, piosenka aktorska. Jest wokalistą, współkompozytorem, autorem tekstów w projektach ShaleyesH oraz FireFly. Finalista i zdobywca wielu nagród Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, m.in. XLII KFPP Opole - Debiuty 2005, Top Trendy 2007, Top Trendy 2009, Sopot Hit Festival 2009, Top Trendy 2010.
Adam Rybak – pianista, kompozytor, aranżer – w swojej dotychczasowej karierze współpracował z wieloma artystami. Aktualnie pracuje nad autorskim albumem i tworzy aranżacje do wielu projektów muzycznych.
Skrzypek i kompozytor Tomasz Mucha jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, Jarosławem Śmietaną, Pawłem Kaczmarczykiem, Tymonem Tymańskim. Prowadzi swoje autorskie formacje: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Grywa również koncerty z innymi zespołami i nagrywa jako muzyk sesyjny, poruszając się swobodnie w różnych stylach muzycznych. Ma na swoim koncie wydanie autorskiej płyty zatytułowanej „Mulasta Trio - Live in Green Eye”, uczestniczył też w nagraniach płyt innych artystów. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą
Podczas piątkowego wieczoru w Filharmonii Dolnośląskiej muzycy wykonają utwory: Wierzę drzewom Stana Borysa,   Byłaś serca biciem i C'est la vie Andrzeja Zauchy, Lubię wracać tam, gdzie byłem i Zacznij od Bacha Zbigniewa Wodeckiego, Fa Na Na Na i Na miły Bóg Stanisława Soyki, Dni, których nie znamy i Nie dokazuj Marka Grechuty,  Mamona i Tak, tak... to ja... Grzegorza Ciechowskiego, Niepokonani i Kołysanka dla nieznajomej Grzegorza Markowskiego oraz Płonie stodoła Czesława Niemena.

UWAGA! Bilety na ten koncert kosztują 30 z i 40 zł, ale zakupione dokładnie w Dniu Kobiet, czyli w środę, 8 marca, w kasie filharmonii, będą w cenie 20 zł!

Dla naszych Czytelników zaproszenia na tegoroczny koncert z okazji Dnia Kobiet w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich“ z 7 marca 2017 r. Zapraszamy!