To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Muzycy mistrzom kina

Jako solista wspólnie z jeleniogórska orkiestrą zagra pianista Stefan Gąsieniec.

Jeleniogórska filharmonia zaprasza w muzyczną podróż po najpiękniejszych tematach polskiej muzyki filmowej, okraszonych standardami pochodzącymi ze światowego kina. Podczas koncertu zatytułowanego „Mistrzom kina”, który zabrzmi w piątek, 6 października, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą Łukasz Ksobiraja. Jako solista wystąpi pianista Stefan Gąsieniec. Muzyczny wieczór słowem poprowadzi Tomasz Stockinger. Początek o godz. 19.00.

W programie znane i lubiane melodie, kojarzące się z ponadczasowymi scenami filmowymi. Tego wieczoru nie zabraknie także anegdot z planów zdjęciowych, opowiadanych barwnie przez znanego i cenionego aktora filmowego oraz teatralnego - Tomasza Stockingera.

Stefan Gąsieniec, który zasiądzie przy fortepianie, to urodzony w 1979 r. we Wrocławiu kompozytor i pianista jazzowy, syn profesora Mirosława Gąsieńca. Wielokrotnie nagradzany był w konkursach muzycznych, m.in. Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy czy Song Of The Year (USA).

Szczegółowy program piątkowego koncertu oraz pozostałych, październikowych wydarzeń muzycznych Filharmonii Dolnośląskiej w „Nowinach Jeleniogórskich” z 3 października 2017 r.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na koncert „Mistrzom kina” w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 4 października, po godz. 14.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią muzycznych wydarzeń Filharmonii Dolnośląskiej. Zapraszamy!