To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

MMŚ w boksie - Mateusz Urban walczy świetnie

fot. AIBA

Już dwie walki na bokserskich Młodzieżowych Mistrzostwach Świata za Mateuszem Urbanem, bokserem z Lubania. Wygrał z Chorwatem. To połowa drogi do medalu.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet i mężczyzn z udziałem 414 zawodników i zawodniczek z 51 krajów świata rozgrywane są od 13 kwietnia w Kielcach. W 10-osobowej polskiej kadrze mężczyzn (startuje też 10 Polek) znalazł się Mateusz Urban z Lubania. Zawodnik klubu Bojan Boks Lubań startuje w najliczniej (36 zawodników) obsadzonej w całym turnieju kategorii do 69 kg.
Za Mateuszem już dwie walki. Pierwszego dnia mistrzostw pokonał chorwackiego pięściarza Petara Kneżevicia, a wczoraj – w ostatniej walce wieczoru – reprezentanta Azerbejdżanu Samira Nasirova. Cieszy zwłaszcza drugie zwycięstwo, bo Azerowie mają silną reprezentację bokserską. W poprzednich mistrzostwach zdobyli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej
Obie walki wyglądały podobnie i zakończyły się zwycięstwem 5:0. Nie były to jednak jednostronne pojedynki. W obu starciach w pierwszej rundzie wyniki stolikowe wskazywały wygrane rywali; w drugiej rundzie Mateusz wypracowywał przewagę i łączny wynik był niemal remisowy. Decydujące były rundy trzecie, kiedy bokser z Lubania dominował już dość wyraźnie i można było być spokojnym o końcowy rezultat. W drugim spotkaniu sędziowie punktowali: 29:27; 29:28; 30:27; 29:28; 29:28.
W 1/8 finału Mateusz Urban zmierzy się 18 kwietnia w sesji wieczornej z Uzbekiem Abdullaevem Alokhonem. Przed trzema laty to reprezentant Uzbekistanu - Shaxram Giyasov – tryumfował w tej kategorii wagowej.
 

See video
See video