To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Młodzież pamiętała o dziecięcych grobach

Młodzież pamiętała o dziecięcych grobach

Już po raz szósty młodzież z Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze sprzątała dziecięce, opuszczone groby na starym cmentarzu przy ul. Sudeckiej

W tym roku wolontariusze z Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze pobili rekord frekwencji. Do akcji sprzątania zaniedbanych grobów na starym cmentarzu włączył się co drugi mieszkaniec placówki. Szczególną opieką otoczono część cmentarza, gdzie pochowane są dzieci. Razem z wychowankami cmentarz sprzątali również nauczyciele-wychowawcy. Przypomnijmy, że młodzież z bursy, sprzątaniem cmentarza, a także innymi akcjami charytatywnymi takimi jak „Zerwijmy łańcuchy” czy „Wielka paka dla dzieciaka” zajmuje się w swoim wolnym czasie, po zajęciach w szkole.
- Akcja „wychowanie przez sprzątanie” na stałe wpisała się do kalendarza działań Bursy Szkolnej Nr 1 – mówi wicedyrektor ds. pedagogicznych placówki Dorota Mazur. Cieszy zaangażowanie młodzieży, mieszkającej w całości poza Jelenią Górą. W tym roku dodatkowo mieliśmy ze sobą krzyże ponieważ w latach ubiegłych zauważyliśmy, że na niektórych nagrobkach ich brakuje - rozleciały się ze starości. Mamy też pomysły na kolejne lata, aby ta część cmentarza, szczególnie bliska naszym sercom, bo są tu pochowane dzieci, nie była tak zaniedbana.

DSC04851.jpg
DSC04853.jpg
DSC04858.jpg
DSC04872.jpg
DSC04882.jpg
dsc04836.jpg

Komentarze (12)

serce rośnie - brawo WY :)

Kiedyś w podstawówce chodziliśmy każdego roku. Świetny pomysł który powinien być realizowany przez kazdą szkołę

Jeśli akcja odbyła się po lekcjach to szacun. Gdy w czasie lekcji mam wątpliwości co do intencji.

Wszystkie akcje charytatywne, jakie robi młodzież z bursy, są robione w ich czasie wolnym. Dlatego WIELKI szacun dla nich oraz ich wychowawców i dyrekcji.

Ok dziękuję za info. To się ceni, wspaniała młodzież i opiekunowie.

O grobach wojaków z II WŚ zapomniano?

Proponuję wziąć przykład z młodych ludi, wyposażyć się w grabki i inne akcesoria - i do dzieła - sprzątać groby wojaków z II WŚ, wyklętych i innych.

Nie ma sprawy ,nie wiem czy tak wolno ,znicz ,świeczkę zapalić tak ale wchodzić na prywatną kwaterę to chyba trzeba uzgodnień.

A gdzie są groby wielkich Polaków:

Zawiszy Czarnego,
majora Henryka Dobrzańskiego,
prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego,
Inki

Świetny pomysł. Nie tylko chodzi o praktyczny aspekt samego posprzątania, ale ponieważ młodzi ludzi sami włożyli w to pracę, więc żadnemu z nich nie przyjdzie do głowy to niszczyć czy śmiecić, a co więcej będzie miało też dla nich znaczenie czy inni to robią...

To nie pierwszy raz młodzież z Bursy Szkolnej daje dowód na to, że wolny czas jest czasem po to, aby pomyśleć o czymś ważnym a myśli przełożyć na czyn. Wielki szacunek dla pedagogów, którzy z pewnością te myśli troszkę porządkują :) Brawo!!!