To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzowskie skrzypce

Wybitny skrzypek Piotr Pławner wystąpi w podwójnej roli –  jako solista i dyrygent.

Wielka gratka dla melomanów. W piątek, 22 stycznia, w jeleniogórskiej filharmonii zagra fenomenalny skrzypek Piotr Pławner!

Zobaczyć będzie można go w podwójnej roli. Wystąpi bowiem jako solista i dyrygent, który poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Początek koncertu zatytułowanego Od Bacha do Beethovena, o godz. 19.00. W programie: Uwertura do opery Don Giovanni W.A. Mozarta, Koncert skrzypcowy a-moll J.S. Bacha, Koncert skrzypcowy G-dur J. Haydna oraz VII Symfonia A-dur op. 92 L. van Beethovena.

Piotr Pławner należy do grona najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych skrzypków swojej generacji. Jego grą zachwycają się melomani na całym świecie. Krytycy mówią o fenomenie i geniuszu Piotra Pławnera. Artysta gra na skrzypcach od szóstego roku życia. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował też w szwajcarskim Bernie. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów instrumentalnych organizowanych w kraju i za granicą. Od lat intensywnie koncertuje na całym świecie, jako solista i kameralista. Występuje z wieloma znakomitymi orkiestrami i w najbardziej renomowanych salach koncertowych. Współpracuje z najwybitniejszymi dyrygentami naszych czasów. Sam też z powodzeniem dyryguje. Nagrywa dla radia, telewizji i wytwórni płytowych w wielu krajach. W dorobku ma kilka płyt z utworami polskich kompozytorów, obsypanych znaczącymi nagrodami branżowymi. Zajmuje się tez pedagogika muzyczną. Wykłada w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Konserwatorium im. W. Lutosławskiego w Krakowie. Jest cenionym jurorem międzynarodowych konkursów muzycznych. Gra na skrzypcach T. Balestrieri.

Piotr Pławner od kilku lat współpracuje z jeleniogórskimi filharmonikami i występował już dla naszej publiczności. Każdy jego koncert jest wyjątkowym wydarzeniem.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na piątkowy koncert w Filharmonii Dolnośląskiej z udziałem Piotra Pławnera. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich".  

Komentarze (1)

będę na koncercie...