Mistrzowski awans kadetek „Wichosia”

Po raz trzeci z rzędu młode koszykarki z zabobrzańskiego klubu zagrają w mistrzostwach Polski. To duże wyróżnienie dla dziewcząt i dla KS „Wichoś”. Prestiżowy tytuł królowej strzelczyń Dolnośląsko – Lubuskiej Ligi Kadetek U-16 zdobyła Aleksandra Prokop (309 punktów w 16. meczach).

Regionalne eliminacje do MP trwały prawie pół roku. Mecze w pierwszej i potem w finałowej fazie rozgrywało jedenaście drużyn. W decydującym spotkaniu jeleniogórzanki w wałbrzyskiej Hali Mistrzów pokonały KS Górnik 66:61. Od początkowych minut trwała walka o każdy punkt. Mając w składzie wysokie zawodniczki gospodynie szukały swojej szansy w grze pod koszami. Do przerwy było 28:28 (w kwartach 19:9 i 9:19). Równo z syreną „trójkę” trafiła Maria Budzikowska i po trzeciej odsłonie na świetlnej tablicy znów pojawił się remisowy wynik 49:49. Ostatnia kwarta to popis kadetek „Wichosia”. Widowiskowe trzy bloki Jagody Kuduk i efektowne wejścia pod kosz Oliwii Rydlikowskiej wyprowadziły przyjezdne na prowadzenie 61:59. Potem Jagoda Maląg rzuciła celnie zza linii 6.75 metrów i dodatkowo wykorzystała rzut wolny za faul. Po ostatnim gwizdku radość koszykarek KS „Wichoś” z awansu do MP U-16 była przeogromna.

Choć cały zespół wyróżniały mobilizacja i świadomość stawki meczu, bardzo bałem się tej konfrontacji – przyznaje trener Rafał Sroka. - Musieliśmy zagrać na przechwyt piłki i podwojenie w kryciu i to udało się. Każda zawodniczka wypełnia swoje zadania. Losowanie drużyn w mistrzostwach Polski za tydzień.

Zwycięskie punkty wywalczyły „Wichoski”: Aleksandra Prokop 13, Oliwia Rydlikowska i Maria Budzikowska po 11, Jagoda Kuduk 10, Natalia Piwko 9, Jagoda Maląg 7, kapitan Marzena Małenda 5.