To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Mistrzowie batuty i saksofonu

27 marca Orkiestra Symfoniczna FD zagra pod mistrzowską batutą Mirosława Jacka Błaszczyka.

Ostatni w tym miesiącu piątkowy wieczór symfoniczny w jeleniogórskiej filharmonii wypełni kolejny koncert z cyklu „Mistrzowie Batuty”. 27 marca Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

O szczególnej atrakcyjności tego wydarzenia decyduje jednak nie tylko jeden z najznakomitszych polskich dyrygentów, który poprowadzi koncert. Wyjątkowy jest też program muzycznego wieczoru oraz artyści, jacy zagrają z naszym zespołem. Nieczęsto zdarza się bowiem, że w rolach solistów występują z orkiestrą saksofoniści. A tacy właśnie instrumentaliści - Detlef Bensmann i Ryszard Żołędziewski – zaprezentują się tego dnia przed publicznością.

W programie  koncertu  znalazł się Koncert saksofonowy Edmunda von Borcka, polska premiera skomponowanego niedawno Koncertu podwójnego Erwina Dresslera oraz Rapsodia na klarnet i orkiestrę Claude'a Debussy'ego i VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74 Piotra Czajkowskiego. Początek koncertu o godz. 19.00.

Więcej na temat muzyków, którzy gościnnie wystąpią w jeleniogórskiej filharmonii oraz informacja, jak zdobyć  można zaproszenia na ten właśnie koncert w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 17 marca.