Minciel poprowadził Sudety do wygranej

Znakomicie rozegrana czwarta kwarta, przyniosła koszykarzom Sudetów Jelenia Góra kolejne wyjazdowe zwycięstwo. Zespół prowadzony przez trenera Ireneusza Taraszkiewicza w 7.kolejce II ligi pokonał Gimbasket Wrocław 66:63 (12:18, 11:13, 20:19, 23:13).

Niemal przez całe spotkanie stroną przeważającą byli gospodarze. Gimbasket aż do ostatniej kwarty prowadził różnicą oscylującą w okolicach 8 – 14 punktów. Losy pojedynku odwróciły się na korzyśc jeleniogórzan dopiero w czwartej odsłonie, gdyż po 30 minutach Gimbasket prowadził 50:43. Koszykarze Sudetów pierwsze dwie i pół minuty tej fazy meczu wygrali 6:0 i tracili już do rywali tylko jeden punkt 49:50. Kolejne minuty to prawdziwy teatr jednego aktora, a w roli głównej wystąpił najwyższy w jeleniogórskim zespole Paweł Minciel. Środkowy Sudetów w decydującej fazie spotkania zdobył aż 13 punktów, w tym dwa razy celnie rzucając za trzy punkty. Głównie dzięki jego trafieniom goście w dramatycznej końcówce przeważyli szalę wygranej na swoją korzyść i triumfowali 66:63.
Punkty dla Sudetów: Paweł Minciel 20, Łukasz Niesobski 16, Jarosław Wilusz 10, Damian Ostrowski 9, Aleksander Raczek 8, Mikołaj Serbakowski 3.